Září 2011

Kontakty:

28. září 2011 v 17:12 | CarolC |  Kontakty
Pokud mi máte cokoliv na srdci, třeba nějakou připomínku k blogu, a tak podobně a nechcete to psát do komentářů na blog, tak můžete na email blogu.
Email blogu: greendayworld1039@gmail.com
Dále se jedná o kategorii s fotogalerií. Samostatné články s fotkama tady už nenajdete, tudíž navštěvujte tuto galerri (založenou speciálně pro blog) ZDE . Tuto kategorii najdete pod zcela jasným názvem - tedy: GALERIE.

Dále bych vás ráda odkázala na další dva blogy, na kterých najdete informace o Green Day. Tedy blog MAGNUMKY, ale také i blog, který vlastní LUFI.
Dále tady máme anglicky psanou oficiální stránku o Green Day, tedy GD.com , ale troufala bych se říct, že lépe informovaná anglicky psaná stránka je GDA.com. Někdy se také vyplatí sledovat oficinální Green Day channel na YOUTUBE.
Taky máme v ČR nějaký ty stránky, kde se občas vyskytne nějaký článek o Green Day. Jaké to jsou? Následující - MUSICSERVER či IPUNK.

A pak tady máme BILLIEHO oficiální twitter. A někdy se i něco zajímavého dovíte i na ofic. twitteru, který vlastní ADRIENNE. Na twitteru najdete i ofic. účet GREEN DAY. A ikdyž jsme u těchto sociálních sítí, tak ofic. Green Day najdete i na FACEBOOKU.
A jako bonus ještě twitter EMILY' S ARMY.
Green Day vlastní už i instagram... pokud nemáte možnost sledovat je přes mobilní aplikaci, tak jejich fotky z instagramu si můžete prohlížet v těchto odkazech:
BILLIE JOE AMRSTRONG instagram, MIKE DIRNT instagram, TRÉ COOL instagram... dále tady máme instagram ATOMIC GARDEN, což je obchůdek, ve kterém pracuje Adrienne se svou kámoškou.
Pokud je ale chcete sledovat přes mobilní aplikaci instagramu, tak je najdete pod následujícími nicky:
BJ - bj_unoxx
Mike - mike_dosxx
Tré - treleparc
Adrienne s Atomic Garden - atomicgardenoakland

A to by mělo být k těm odkazům, které se vyplatí sledovat vše :).

21st Century Breakdown

20. září 2011 v 16:59 | CarolC |  Diskografie
Vydáno: 15. května 2009
Nahráno: 2008 - 2009
Vydavatelství: Reprise Records
Videa k: 21st Century Breakdown, 21 Guns, East Jesus Nowhere, Know Your Enemy, Last Of The American Girls

Je to už osmé studiové album Green Day. Bylo nahráno v Costa Mesa Studios a jeho producentem není Rob Cavalo, ale Butch Vig (ten produkoval i nejznámější CD od Nirvany). Tohoto CD se po celém světě prodalo před 3,5 milionů kopií.


Seznam písní:
1) Song of the Century
2) 21st Century Breakdown
3) Know Your Enemy
4) ¡Viva La Gloria!
5) Before The Lobotomy
6) Christian's Inferno
7) Last Night On Earth
8) East Jesus Nowhere
9) Peacemaker
10) Last Of The American Girls
11) Murder City
12) ¿Viva La Gloria? (Little Girl)
13) Restless Heart Syndrome
14) Horseshoes And Handgrenades
15) The Static Age
16) 21 Guns
17) American Eulogy
18) See The Light

Významy písní:
Song of the Century: Jen intro k albu, ale říka nám ,že příběh se odehráva ve válce (waging a war and losing the fight).
21st Century Breakdown: Zde je představen náš hlavní hrdina Christian. Skladba nám popisuje jeho těžké dospívání v období špatného století. Sstále sní o tom, že bude líp a ví, že Amerika dávno usla (Dream, America dream,I can't even sleep). Chris chtěl několikrát spáchat sebevraždu, jak se v textu můžeme dočíst.
Know your Enemy: Ve chvíli, kdy Christian dospěje, dostáva strach, jelikož právě začla válka. Bojí se každého s kým se setká. V podstatě se bojí všeho a neví komu má věřit a neustále hledá svého nepřítele.
!Viva la Gloria!: Poprvé se setkávame s dalším hrdinou, tedy Glorií. Christian Glorii poprvé potkává, kfdyž se Glorie chystá ukončit život skokem ze středhy. Christian však Glorii zachraní, když se Christian na nevinou Glorii podívá zamiluje se do ní, ale Glorie celá vylekaná utíká pryč. Od doby, kdy jí poprvé potkal Christian na ní neustále myslí myslí. Neustále jí hledá a čeká na zprávy od ní.
Before the Lobotomy: V téhle písničce se postavy rychle střídají... něco zpíva Christian a něco Glorie. Zatím co Christian po delší době zapomína na Glorii a opět sní o lepších časech, Glorie naopak začínala myslet na Christiana, když se jí konečně podařilo najít Christiana, byl opilý a zfetovaný a nevěděl o soběy. Gloria ho vezme k sobě domů a Christian se pomalu dostáva k sobě.
Christian´s Inferno: Velice krátká písnička, vypráví o absťáku, když Christian odvykal od drog.
Last Night on Earth: Chris už je doma, skoro vyléčený od závyslosti na drogách a posílá Glorii dopis, ve kterém jí vyznává svou lásku.
East Jesus Nowhere: Christian vede protest přes ulice města, s gangy utočí a protestují proti špatné politice a žadají konec války, neví ale že tímto to ještě zhorší. Plno vandalů prochazí ulicemi a niči co vidí. Zakladají požáry a ničí celé město. Po Chrisovi pátrá policie.
Peacemaker: Christian se před policií ukrývá u Glorie. Ta o pátrání ale neví. Oba si jeden druhého užívají a jsou rádi, že jsou spolu.
Last of the American Girls: Chris zjišťuje, že Glorie není světice a láska k ní se v něm prohlubuje.
Murder City: Ve městě se začína vraždit a Christian se přízna Glorii kdo vypoutal paniku ve městě... Ona sezřejmě naštve. Christian ve strachu o půlnoci odcházi k sobě domů, protže se bojí vrahů, kterých je teď plné město.
?Viva la Gloria? (Little Girl): Gloria odpouští CHrisovi a ten se k ní vrací. Gloria teď naopak začíná vypravět vlastní příběh: Když byla Gloria malá její otec byl také zločinec a společně s Glorii prchal před zákonem.
Restless Heart Syndrome: Chris přichází na svou nemoc, která je vážná a také na to, že jediný jeho nepřítel je on sám.
Horseshoes and Handgrenades: Christian se znovu začne scházet s bandou vandalů což samozřejmě Glorii naštve a začne se s Christianem hádat. Christian rozezlen říka i to co nechce. Povída ji o tom jak znovů zničí město a že jemu je všechno jedno.
The Static Age: Christian naštvaný, zdemoloval celé město a nyní se snaží uklidnit. Poslouchá radio a díva se na televizi. Ve zpravách se mluví jen o něm. Je našštván a zárověn smutný, protže Glorie ho nechce vidět.
21 Guns: Policie Christiana nejspíš nachází a proto hledá ukrýt, schová se u Glorie, jenže tá se s ním ale stále nebaví. Christin ale nezustál v utajení moc dlouho, policie brzo našla jeho ukrýt a začína rozstřelovat jejich byt. Glorii přišel telefonat se zprávou vydat Christiana. Gloria však řekne že Christian zde není. Policie začne střílet znovu, ale Ghristian a Gloria zustávají a znovu se usmíří.
American Eugoly:
• Mass Hysteria:
Policie pujde po Christianovi znov, ale s tím on počítá. V poslední šanci užít si rozpoutá po městě hysterii, společeně se svou bandou rozpoutáva po městě znovu vandalismus tentokrát je v tom i Glorie. Snaži se tím zastavit válku a demonstrace nabere děsivé obrátky a dochází i na vraždy nepřítelů těchto vandalů v Christianově bandě.
• Moderní svět:
Když se banda zastaví před radnicí ptají se úředníci, co je vede k takové histerii. Všichni vykladáji jak nechtějí žít ve strachu z valký a že nepotřebují k životu statiku. Těmito ostrými slovi jsou uředníci naštvaní.
See the Light: Christian je bude stejně zatčen a protože nechce zažít doživotní muka utopí se v moři. Gloria je zděšená a upije se alkoholem k smrti.

American Idiot

20. září 2011 v 16:07 | CarolC |  Diskografie
Vydáno: 21. září 2004
Nahráno: Od 23. února 2003 do ledna 2004
Vydavatelství: Reprise Records
Videa k: American Idiot, Boulevard of Broken Dreams, Holiday, Jesus of Suburbia, St. Jimmy, Wake Me Up Whern September Ends

Na tomto CD se začlo pracovat až potom co jim někdo ukradl materiály z připravovaného alba Cigarettes and Valentines. Je to jejich sedmé studiové album.
Toto album se opět postaralo o Green Day boom, prodalo se před 15 milionů kopií po celém světě. A na motivy tohoto CD byl vytvořen velice úspěšný muzikál s názvem stejným jako toto CD.


Seznam písní:
1) American Idiot
2) Jesus of Suburbia
3) Holiday
4) Boulevard of Broken Dreams
5) Are We The Waiting
6) St. Jimmy
7) Give Me Novacaine
8) She's A Rebel
9) Extraordinary Girl
10) Letterbomb
11) Wake Me Up When September Ends
12) Homecoming
13) Whatsername

Význam písní:
Vysvětlení:
JOS/ Idiot of America: Jesus of Suburbia
Tunny: náhodná osoba, se kterou se St. Jimmy seznámil na ulici
The Underbelly: Parta ve které byli JOS i St. Jimmy
Mom and Brad: Rodiče od JOS. Otci říkal Brad, protože byl nevlastní a on mu říkal jménem.


American Idiot: Titulní píseň alba. V podstatě je o zmateném, dezorientovaném a vystrašeném klukovi, který je obklopen světem plným neporozumění. Nemá kam jít a je velmi nešťastný a zoufalý. Tento mládenec jménem Jesus of Suburbia zoufale vykřikuje píseň, kterou má slyšet celý svět: "Don't wanna be an American Idiot..." Pochopil, že uvízl v "redneck agenda" (buranském programu) a nemůže udělat nic, aby to změnil.
Jesus of Suburbia: Každá postava má svůj song. Jesus of Suburbia se nám představí ve stejnojmenné písničce. Vypráví, jak byl vychovám v nenávisti i lásce, o své náladě, kamarádech a nejdůležitějších informacích. První část je představení: ""I'm the son of rage and love, the Jesus of Suburbia..." V části druhé volá o pomoc, nenávidí své město a celý svůj bídný život, který žije. Část třetí je o pocitu lhostejnosti, kterou JOS cítí k okolí a k sobě. V části čtvrté se JOS ptá, pro nikdo nechápe jeho upřímnost. Část pátá je poslední této hymny. JOS je znechucený, nasraný a rozhodl se opustit město i život, který žil. Proto odchází...
Holiday: JOS opustil své město a žije na ulici (Hear the sound of the falling rain...). Říká si, že utéci byla správná věc. Pořád se ale cítí sám a stranou společnosti. Ale vypadá to, že venku je sebevědomější a šťastnější. Je zde taky drobný politický význam v části "Zieg heil...", ale jde v podstatě jen o hulákání JOS a vyjádření jeho vlastní umírající víry v tento svět. Když říká, že chce jít na dovolenou ("on Holiday") myslím tím něco jako zdrhnout, utíkat pryč. A tím se dostaneme do Boulevard of Broken Dreams.
Boulevard of Broken Dreams: JOS je venku sám. Chladné toulá se chladnými ulicemi. Nemá co dělat. Nemá kam jít. Pocit štěstí pominul a on kráčí osamocen. Všichni spí. Nikdo ho neslyší, nikdo se o něj nestará. Pořád se jen sám prochází.
Are We the Waiting?: Stále sám, JOS žije těžce. JOS podvádí sám sebe a pomalu ztrácí zdravý rozum. Ještě ke všemu přestává věřit v sám sebe. Už není králem na ulicích 711, nikdo ho tam nezná. On už není Jesus of Suburbia.
Teď nastává místo, kde se začíná příběh zamotávat. Nastupuje rozhněvaná, rebelská a naprosto ohromující píseň o vždy rozkošném St.Jimmym. Zdá se, že JOS se změnil v nového drzého punkáče. V St.Jimmyho. Ale Green Day oficiálně tvrdí, že JOS potkal St. Jimmyho kdesi na ulici. Ale to je sporné. Necháme na vás, jak si to vysvětlíte.
St. Jimmy: Rychlý, lehký a kurevsky tvrdý. St. Jimmy.... patron všeho zakázaného. Je energický, tvrdý a schopný zabíjet. Zná všechny zkurvené punkáče široko daleko. Žije na ulici. Všudepřítomné lži a arogance. Je něco jako naprostý protiklad JOS, který je úplně nevinný a nezkušený v těchto věcech.
Give Me Novacaine: JOS se seznámil se St. Jimmym a spřátelili se. Berou spolu drogy, poflakují se spolu a JOS začíná být na St. Jimmym závislý. Nevnímá nikoho jiného. Give Me Novacaine je vlastně o experimentování s drogou a o tom, jak St. Jimmy zasvětil JOS k užívání drog jako zmírnění bolesti, kterou prožívá každý den.
She's A Rebel: JOS spolu se St. Jimmym potkají na ulicí rebelku jménem Whatsername. Jak je v písni popisováno, působí na JOS jako ruční granát. Pro JOS je to láska na první pohled. Je to představení dívky, které způsobila zásadní převrat v srdci JOS. Nové pocity, přístup i nálada.
Extraordinary Girl: Znovu o Whatsername. Co k ní JOS cítí, co si o ní myslí atd.
Letterbomb: I když se s Whatsername sblíží, nastává definitivní rozchod. "Nobody likes you, everyone left you..."... takto se Whatsername vysmívá JOS a napíše mu dopis na rozloučenou. Napsala, že neměl dostatečný zájem a že není ten, za koho ho měla. "You're not the Jesus of Suburbia. The St. Jimmy is a figment of, your father's rage and your mother's love, that's made the idiot america"... tvrdí, že se JOS stal tím, co vždy nesnášel a opouští ho. "Well she said I can't take this place, I'm leaving you behind. She said I can't take this town I'm leaving you tonight..."
Wake Me Up When September Ends: JOS je opět sám. Ztratil přátele i jedinou dívku, kterou kdy miloval. Je pryč z domu, bez práce a je zpátky na začátku. Smutný a sám na ulici. Vnitřně je úplně na dně. Je to možná také song o zesnulém otci BJ, který zemřel rok předtím (září 1982), než bylo Billiemu 10 roků.
Homecoming: JOS už nemá co dělat. Opět zůstal na ulici úplně sám. Tak kam má dál jít? Domů. V první části opouští ulice, vrací se zpátky a nechává Jimmyho za sebou. Pochopil, že odchod pryč nebylo řešení. Nezískal nic kromě poznání, že život není lepší v jiném prostředí. Příliš doufal, ale pak byl zklamaný. St. Jimmy ho zabil, ve smyslu citovém. St. Jimmy odešel i s duší JOS. Stále tu není nikdo, kdo by se o něj staral, nikdo nemá zájem. část druhá: JOS se přispůsobil, získal práci, ale žije jen ve vlastním světě. Ostatní lidé kolem něj jen procházejí. Raději by byl venku, obklopen "the underbelly", svými přáteli. Cítí se uvězněn. Cítí se sám a opět musí odejít. "This lifelike dream ain't for me"... Část třetí: Je stále deprimovaný ztrátou Whatsername a čeká, že se vrátí. Bohužel ne. Všechny jeho sny jsou v tuto chvíli děsivé. Její hlas neustále vtloukává do jeho hlavy: "NOBODY LIKES YOU, EVERYONE LEFT YOU..." Část čtvrtá: Je to pohled, od "Tunnyho" kluka, kterého potkal JOS potkal na ulici. Tunny žije rebelským životem, zatímco JOS hnije bez práce a bez pořádného života. Část pátá: JOS všechno akceptuje. Všechno si uvědomil a jen to akceptuje. Přichází domů. Je to zavádějící. Není si jistý, jestli je šťastný nebo ne. Je jen doma. žije a pouze...je.
Whatsername: I když je doma a normálně žije, stále lituje ztráty Whatsername. Je to už dlouho a on si nemůže vzpomenout na její jméno. Přemýšlí, jak se jí daří a může jen vzpomínat. Vše co mu zůstalo jsou jen vzpomínky na ni. Album končí snahou zapomenout: "If my memory serves me right, I'll never turn back time, forgetting you, but not the time."... Nelituje života na ulici, bere to jako velkou zkušenost, ale stále zkouší zapomenout na Whatsername, na bolest kterou mu způsobila a naopak.
Warning

20. září 2011 v 15:38 | CarolC |  Diskografie
Vydáno: 3. října 2000
Vydavatelství: Reprise Records
Videa k: Macy's Day Parade, Minority, Warning, Waiting

Jejich šesté studiové album. Bylo nahráno ve Studiu 880 v Oaklandu (Kalifornie). Toto CD Rob Cavalo neprodukoval. Na albu můžeme zaznamenat výraznou změnu co se stylu hudby týče. Alba se prodalo přes 3 miliony kopií po celém světě.

Seznam písní:
1) Warning
2) Blood, Sex and Booze
3) Church on Sunday
4) Fashion Victim
5) Castaway
6) Misery
7) Deadbeat Holiday
8) Hold On
9) Jackass
10) Waiting
11) Minority
12) Macy's Day Parade

Významy písní:
Warning: Píseň je o všech nařízeních a zákazech, člověk by se měl podle Billieho rozhodnout sám co chce udělat a né být svázanej podobnýma předpisama.
Blood, Sex and Booze: Hodně podobný "Dominated Love Slave"
Church on Sunday: O záchraně Billieho manželství. "Když máte s někým dlouhodobý vztah, musíte ho udržet 'čerstvý' a to vyžaduje spoustu kompromisů." -Billie Joe
Fashion Victim: O dnešní módě, utratíte všechny peníze jen kvůli módě a to jen proto abyste zapadli.
Castaway: Casteway je o Billieho experimentech při psaní songů pro album Warning. V písničce je obsažen odkaz na Boba Dylana a Bruce Springsteena. Tihle dva jsou dvěmi největšími vlivy na CD. Z BJ je trosečník (castaway), protože zná spousty svých starých punkrockových kamarádů, kteří ho kvůli téhle desce začnou nenávidět.
Misery: Je o dvojici lidí ze San Francisca. BJ říká, že jméno 'Mr Whirly' pochází ze songu Replacements. "Sledování Disneyho filmů vás změní. Melodie Misery zní, jako by pocházela přímo od Aladdina." - BJ.
Deadbeat Holiday: I tato písnička obsahuje poselství: Berte věci tak jak přicházejí a nenechte se jimi rozhodit.
Hold On: O životě v osamocení, Billie tuto písničku napsal pro svého kamaráda.
Jackass: Povídá se, že tenhle song o Blink 182. Green Day prohlásili, že mají Blink rádi, ale že nikdy neměli rádi jejich hudbu. Když se nad tím zamyslíte, tak ten song zní, jako by byl napsán o Blink 182 ...:)
Waiting: O něčem, na co jste dlouhou dobu čekali.
Minority: Je to o tom být svůj, najít osobu, kterou chcete být. "Minority je o tom být osobnost. Je to jako projít temnem, aby si našel svoje místo a být osobou, kterou chceš být po celý život." -BJ
Macy's Day Parade: Billieho komentář ke komercialismu a o tom, jak lidé pořád touží po materiálních hodnotách. BJ vysvětluje, že potřebuje něco, ale není to nic materiálního, vše co chce je mít naději ve svůj život. " Je to o lžích a podvodech mezi kterými vyrůstáš a o tom, jak najít svou vlastní cestu." -BJ


Nimrod

20. září 2011 v 15:06 | CarolC |  Diskografie
Vydáno: 14. října 1997
Vydavatelství: Reprise Records
Nahráno: květen - červenec 1997
Videa k: Good Riddance (Time of Your Life), Hitchin'a Ride, Last Ride In, Nice Guys Finish Last, Redundant

Jejich páté řadové album. Přes 6 milionů kopií se ho prodalo po celém světě. Osobně bych řekla, že má úplně jiný nádech než všechny jejich ostatní alba.
Seznam písní:
1) Nice Guys Finish Last
2) Hitchin' a Ride
3) The Grouch
4) Redundant
5) Scattered
6) All The Time
7) Worry Rock
8) Platypus (I Hate You)
9) Uptight
10) Last Ride In
11) Jinx
12) Haushinka
13) Walking Alone
14) Reject
15) Take Back
16) King for a Day
17) Good Riddance (Time of Your Life)
18) Prosthetic Head

Významy písní:
Nice Guys Finish Last: Písnička je ironická a souvisí s velice známým pořekladlem - s pocivostí nejdál dojdeš.
Hitchin' A Ride: O alkoholu,drogách a sociálních odpadcích.
The Grouch: O člověku, který je starý a rozmrzelý, protže promrhal celý svůj život.
Redundant: Opět, zamilovaná písnička věnovaná jeho ženě Adrienne.
Scattered: Nejspíše o depresi, kterou má Billie po hádce s Adrienne.
All the Time: O zamotání se do drog.
Worry Rock: Podobné jako u Scattered, akorát že depresi má tentokrát samotná Adrienne.
Platypus (I Hate You): O nenáviděné osobě.
Uptight: Song vypovídá o člověku, který chce spáchat sebevraždu.
Last Ride In: Jinx: Písnička o dívce, která se do Billieho zamilovala.
Haushinka: Nejspíše pro neznámou dívku do níž se Billie Joe zamiloval.
Walking Alone: O situaci , kdy se člověk díky své prostořekosti zbavý všech přátel.
Reject: Billie Joe odpovídá na dopis od rozčílené matky 8mi letého dítěte které poslouchá Green Day (asi v roce 1995)
Take Back: Písnička o vzteku Billieho na člověka , který mu přebral dívku.
King for A Day: O dítěti, které se převlíká do máminých šatů.
Good Riddance (Time of Your Life): V této písni je poselství: žijte svůj život naplno!
Prosthetic Head: O lidech , kteří žijí svůj život ve falešných představách.

Insomniac

20. září 2011 v 14:43 | CarolC |  Diskografie
Vydáno: 10. října 1995
Vydavatelství: Reprise Records
Videa k: Brain Stew, Geek Stink Breath, Jaded, Stuck With Me, Walking Contradiction

Již čtvrté studiové album samotných Green Day. Obrázek alba se jmenuje "God Told Me To Skin You Alive" a je od Winston Smitha. Mnoho lidí zná toto album jen díky tomu, že bylo vydáno po jejich debutovém albu - tedy Dookie. Je to třetí nejúspěšnější album od Green Day a prodalo se ho víc jak 8 milionů kopií po celém světě.


Seznam písní:
1) Armatage Shanks
2) Brat
3) Stuck With Me
4) Geek Stink Breath
5) No Pride
6) Bab's Uvula Who
7) 86
8) Panic Song
9) Stuart and the Ave
10) Brain Stew
11) Jaded
12) Westbound Sign
13) Tight Wad Hill
14) Walking Contradiction


Význam písní:
Armatage Shanks: O Billie paranoje.
Brat: O bohatým dítěti, který se těší na to až jeho rodiče zemřou a on bude dědit.
Stuck With Me: Billie zde zpívá o nedoceněné lásce.
Geek Stink Breath: O drogách
No Pride: O člověku, který nemá žádnou sebeúctu.
86: Billieho někdo vykopává ze svého života.
Panic Song: O panice a chaosu.
Stuart And the Ave.: Opět, o lásce.
Brain Stew: O nespavosti. (Napsal jí v době, kdy byl Joey malý a celou noc proplakal a Billie tak nemohl spát)
Jaded: Písnička o tom, co se člověku honí hlavou, když je zrovna pod vlivem drog.
Westbound Sign: O Adrienne, Billie zde píše o tom, když se Adrienne ze svého domova stěhovala k němu.
Tight Wad Hill: O místě, kde se můžou lidi dívat zdarma (na kopci) na fotbal.
Walking Contradiction: Píseň, kde BJ zpívá o člověku, který se nemůže začlenit do společnosti a dělá mu to problém.Dookie

20. září 2011 v 14:15 | CarolC |  Diskografie
Vydáno: 1. února 1994
Nahráno: Září - říjen 1993
Vydavatelství: Reprise Records
Videoklipy k: Basket Case, Longview, Welcome to Paradise, When I Come Around

Toto album dostalo štítek - debutové album. První album, které vyšlo u Reprise Records, smlouvu zde zprostředkoval Rob Cavalo, který byl i producent tohoto alba. Smlouva byla sepsána roku 1993 a album se nahrávalo od září do říjne v roce 1993.
Toto album je neprodávanějším ze všech od Green Day. Prodalo se ho přes 16 milionů kopií po celém světě.

Tré zde také nazpíval jednu píseň a to All By Myself.Seznam písní:
1) Burnout
2) Having A Blast
3) Chump
4) Longview
5) Welcome to Paradise
6) Pulling Teeth
7) Basket Case
8) She
9) Sassafras Roots
10) When I Come Around
11) Coming Clean
12) Emenius Sleepus
13) In the End
14) F.O.D.
15) All By Myself


Význam písní:
Burnout: Billie Joe zde zpívá o změnách při dospívání.
Having A Blast: Je to o vystresované osobě s agresivními sklony.
Chump: Billie Joe se zamiloval do jedné dívky a zde zpívá o jejím příteli, kterého Billie Joe nenávidí.
Longview: Písnička vypráví o lenochovi, který nedělá nic jiného než sedí a tupě sleduje televizi.
Welcome To Paradise: Inspirací pro tuto píseň byl squat, ve kterém Billie s Mikem nějaký čas bydlel.
Pulling Teeth: Název pochází od Metallicy a samotný text vypovídá o Mikeho přítelkyni Anastácii, která mu nechtěne ublížila (Anesthesia Pulling Teeth).
Basket Case: O někom, kdo je duševně na dně.
She: Billie zde zpívá o stížnostech jeho přítelkyně.
Sassafras Roots: O mrhání časem.
When I Come Around: V podstatě o chození odnikud nikam.
Coming Clean: Vyrůstající teenager, kterému nikdo nerozumí. Tato píseň je od Mika
Emenius Sleepus: O přátelství, které se mění v nepřátelství.
In the End: O dívce, kerou zajímá pouze to jak vypadá. Aneb, většina dnešních slečen.
F.O.D: (- Fuck Off and Die) Billie Joe je už opravdu naštvaný.
All By Myself: Tento song složil a i nazpíval Tré.


Kerplunk

20. září 2011 v 13:05 | CarolC |  Diskografie

Vydáno: 17. ledna 1992
Vydavatelství: Lookout! Records

Kerplunk je druhé studiové album Green Day. Stejně jako 1039 Smoothed Out Slappy Hours bylo nahráno v Art of Ears v San Franciscu (Kalifornie). Bylo nahráno v květnu a září v roce 1991, na tomto CD už bubnuje Tré Cool, který zde nazpíval písničku jménem Dominated Love Slave.
Od roku 2010 se prodalo tohoto alba 750 000 kopií po USA a 1 milion kopií po celém světě.

Seznam písní:
1) 2,000 Light Years Away
2) One for the Razorbacks
3) Welcome to Paradise
4) Christie Road
5) Private Ale
6) Dominated Love Slave
7) One of My Lies
8) 80
9) Android
10) No One Knows
11) Who Wrote Holden Caulfield
12) Words I Might Have Ate
13) Sweet Children
14) Best Thing In Town
15) Strangeland
16) My Generation

Význam písní:
2,000 Light Years Away: BJ napsal tento song o pocitu odloučení od Adrienne, jak moc mu schází. Napsal ho v době, kdy ji poprvé políbil.
One for the Razorbacks: Je holce jménem Juliet, kterou BJ potkal. Nemá to nic společného s Romeem a Julií.
Welcome to Paradise: Je o tom, jaké to bylo žít s Mikem a ještě dalšími členy punkové komunity v domě v Berkely, Californie. "Je to o západním Oaklandu, bydlení ve skladišti s mnoha lidmi, skupinou umělců a muzikantů, punkerů a vůbec všemi, co jsou jednou nahoře, pak zas na dně... tuláci, feťáci a zloději a taky tam žili mafiáni a jejich vedení. To není místo na večerní procházku, ale je to elegantní skladiště, kde můžete hrát třeba basketbal." Billie Joe
Christie Road: Christie Road je místo, o kterém BJ sní a chtěl by zde žít. "Tento song je o tom být na chvíli sám." BJ
Private Ale: Billie napsal tuto píseň pro Adrienne, protože si přál, aby ho měla ráda.
Dominated Love Slave: Treho neblaze proslulý song o biči, řetězech a dalších druhů excentrického otroctví.
One of My Lies : V tomto songu se Billie ptá, jestli žijeme v nebi nebo v pekle. BJ se táže, jestli je náš život jen velká hromada lží nebo je o nečestně vedeném životě.
80: BJ napsal tuhle píseň pro svou ženu Adrienne. Proč 80? V angličtině to zní jako Adrienne. J
Android: Song o přemýšlení nad tím, jak budeme vypadat, až zestárnete.
No One Knows: Je o tom, jak byl Billie Joe donucen proti své vůli rychle dospět.
Who Wrote Holden Caulfield: Tento song je o postavě Holdena Caulfielda z knihy The Catcher in the Rye od J.D. Salingera. Billiemu byla tato kniha určena jako povinná četba, ale on ji pochopitelně nečetl. Později si jí ale opravdu přečetl a zjistil, že hlavní hrdina té knihy byl podobný vyvrhel jako sám Billie.
Words I Might Have Ate: Song je o převzetí zodpovědnosti za své činy.
Sweet Children: Také to byl původní název Green Day. A taky úplně první song, který napsali Billie Joe a Mike spolu. Je o tom, že zlobivé děti nesou vinu za všechno i za to co neudělají.
Best Thing In Town: O dívce, o které si BJ myslí, že je nejlepší věcí ve městě.
Strangeland: Možná založeno na nějaké knize/filmu. Život je někdy podivný...
My Generation: Cover verze songu od The Who

1039 Smoothed Out Slappy Hours

20. září 2011 v 12:23 | CarolC |  Diskografie
Vydáno: 13. dubna 1990
Nahráno: 29. prosince 1989 - 2. ledna 1990
Vydavatelství: Lookout! Records

Toto první album je kompilací 3 EP od Green Day. Bylo nahráno ve studiu Art of Ears v San Franciscu (Kalifornie). Je to jediné album, na kterém nebubnuje Tréé Cool ale John Kriftmeyer (známý jako Al Sobrante). Toto CD bylo nahráno původně u vydavatelství Lookout! Records a od roku 2010 se ho vydalo přes 600 000 kopií.


Seznam písní:
1) At the Library
2) Don't Leave Me
3) I Was There
4) Disappearing Boy
5) Green Day
6) Going to Pasalacqua
7) 16
8) Road to Acceptance
9) Rest
10) The Judge's Daughter
11) Paper Lanterns
12) Why Do You Want Him?
13) 409 In Your Coffeemaker
14) Knowledge
15) 1,000 Hours
16) Dry Ice
17) Only Of You
18) The One That I Want
19) I Want To Be Alone

Význam písní:
At the Library: Billie napsal toto píseň o dívce, která byla ošklivá, ale BJ si myslel, že s ním chce chodit. Uviděl ji v knihovně, a tak se jí šel zeptat, jestli by s ním nešla ven. A ona mu řekla, že ne, že už má přítele...
Don't Leave Me: O někom velmi důležitém v Billieho životě. A ten ho opustil...
I Was There: Tuto píseň napsal John Kriftmeyer (Al Sobrante) o svém působení ve skupině. O vzpomínkách. A tom, jak ho mrzí, že pořád někam odjíždí.
Disappearing Boy: Billie Joe napsal tuto píseň, když byl mladší o tom, jak byl osamělý a jak se cítil být pro každého neviditelným.
Green Day: O tom, kdy si začínáme vážit i sebedrobnějších věcí v našem životě. "Zelený den" je den, kdy nic neděláme, jen hulíme...
Going to Pasalacqua: Billie Joe napsal tento song o dívce jménem Jennifer, do které se zamiloval. (Pasalasqua je pohřební síň v Rodeu, Californii.)
16: O 16. roku života. Vnímáme fakt, že už dospíváte a musíte se postavit k životu čelem.
Road to Acceptance: Billie Joe chce, aby ho lidé respektovali a nebyl jen vyvrhelem.
The Judge's Daughter: Tato skladba je o touze najít dokonalou holku.
Paper Lanterns: Pochopíte sami: "I'm understanding now that we are only friends. To this day I'm asking why I still think about you."
Why Do You Want Him?: Billie Joe přemýšlí, proč chce jeho matka svého přítele. Tato píseň byla vůbec první, kterou BJ napsal. Napsal ji ve 12 letech.
409 In Your Coffeemaker: O každodenním snění...
Knowledge: Cover verze písně od Operation Ivy.
1,000 Hours: Billie přemýšlí o holce, kterou zná.
Dry Ice: O pocitu, kdy nemůžete zapomenout na nějakou holku a pořád po ní toužíte.
Only Of You: Podobné jako u Dry Ice.
The One I Want: Opět zamilovaná píseň.
I Want To Be Alone: Jak název napovídá, Billie chce být sám...

Historie

19. září 2011 v 21:28 | CarolC |  Historie
Click to view full size imageČlenové:
Billie Joe Armstrong (vokály, kytara)
Mike Dirnt (baskytara, pomocné vokály)
Tré Cool (bicí)

Bývalý člen:
Al Sobrante (bicí)

Tato punkrocková kapela vznikla roku 1989 v Kalifornii. Skupinu tvoří tři členové - Billie Joe Armstrong, Mike Dirnt a Tré Cool. V kapele byl na postu bubeníka nejdříve Al Sobrante, který opustil kapelu kvůli studiu a nahradil ho Tré Cool, který je s kapelou dodnes.

Původně Green Day patřili do punkové scény v 924 Gilman Street (Berkely - Kalifornie). V roce 1994 vyšlo jejich třetí řadové album, které bylo jejich průlomovým albem. Tohoto alba se prodalo přes 10 miliónů kusů jen v USA a právě díky tomuto albu se stali světově známou kapelou. Green Day a následující kaliforné kapely jako jsou The Offspring, Rancid a NOFX probudili po USA větší zájem o punkrockovou scénu.
Dále vydaly tři následující alba: Insomniac, Nimrod a Warning, které nebyly ovšem tam úspěšné a prodaj stačil jen na zlatou a platinovou desku.
V roce 2004 vydali CD jménem American Idiot, kterého se jen pro USA prodalo přes 5 milionů kusů a díky tomuto CD začli mít lidi o Green Day opět zájem.
Po tomto albu přišlo na svět v roce 2009 album jménem 21st Century Breakdown, které je prozatím posledním řadovým albem.

Tato kapela prodala svých kopií cca 65 milionů a přes 24 milionů kopií jen v USA. Green Day vyhráli za svou existenci hned 4 ocenění Grammy - Best Alternative Album (Dookie), Best Rock Album (American Idiot a 21st Century Breakdown), Record of the Year (Boulevard of Broken Dreams).
V roce 2010 byla i uvedená divadelní hra na motivy CD American Idiot, tento muzikál taktéž získal mnoho cen.

Manažerem kapely je David Endrych.

Článek převzat, ale NE kopírován z Wikipedie , zde najdete i podrobnější historii...