21st Century Breakdown

20. září 2011 v 16:59 | CarolC |  Diskografie
Vydáno: 15. května 2009
Nahráno: 2008 - 2009
Vydavatelství: Reprise Records
Videa k: 21st Century Breakdown, 21 Guns, East Jesus Nowhere, Know Your Enemy, Last Of The American Girls

Je to už osmé studiové album Green Day. Bylo nahráno v Costa Mesa Studios a jeho producentem není Rob Cavalo, ale Butch Vig (ten produkoval i nejznámější CD od Nirvany). Tohoto CD se po celém světě prodalo před 3,5 milionů kopií.


Seznam písní:
1) Song of the Century
2) 21st Century Breakdown
3) Know Your Enemy
4) ¡Viva La Gloria!
5) Before The Lobotomy
6) Christian's Inferno
7) Last Night On Earth
8) East Jesus Nowhere
9) Peacemaker
10) Last Of The American Girls
11) Murder City
12) ¿Viva La Gloria? (Little Girl)
13) Restless Heart Syndrome
14) Horseshoes And Handgrenades
15) The Static Age
16) 21 Guns
17) American Eulogy
18) See The Light

Významy písní:
Song of the Century: Jen intro k albu, ale říka nám ,že příběh se odehráva ve válce (waging a war and losing the fight).
21st Century Breakdown: Zde je představen náš hlavní hrdina Christian. Skladba nám popisuje jeho těžké dospívání v období špatného století. Sstále sní o tom, že bude líp a ví, že Amerika dávno usla (Dream, America dream,I can't even sleep). Chris chtěl několikrát spáchat sebevraždu, jak se v textu můžeme dočíst.
Know your Enemy: Ve chvíli, kdy Christian dospěje, dostáva strach, jelikož právě začla válka. Bojí se každého s kým se setká. V podstatě se bojí všeho a neví komu má věřit a neustále hledá svého nepřítele.
!Viva la Gloria!: Poprvé se setkávame s dalším hrdinou, tedy Glorií. Christian Glorii poprvé potkává, kfdyž se Glorie chystá ukončit život skokem ze středhy. Christian však Glorii zachraní, když se Christian na nevinou Glorii podívá zamiluje se do ní, ale Glorie celá vylekaná utíká pryč. Od doby, kdy jí poprvé potkal Christian na ní neustále myslí myslí. Neustále jí hledá a čeká na zprávy od ní.
Before the Lobotomy: V téhle písničce se postavy rychle střídají... něco zpíva Christian a něco Glorie. Zatím co Christian po delší době zapomína na Glorii a opět sní o lepších časech, Glorie naopak začínala myslet na Christiana, když se jí konečně podařilo najít Christiana, byl opilý a zfetovaný a nevěděl o soběy. Gloria ho vezme k sobě domů a Christian se pomalu dostáva k sobě.
Christian´s Inferno: Velice krátká písnička, vypráví o absťáku, když Christian odvykal od drog.
Last Night on Earth: Chris už je doma, skoro vyléčený od závyslosti na drogách a posílá Glorii dopis, ve kterém jí vyznává svou lásku.
East Jesus Nowhere: Christian vede protest přes ulice města, s gangy utočí a protestují proti špatné politice a žadají konec války, neví ale že tímto to ještě zhorší. Plno vandalů prochazí ulicemi a niči co vidí. Zakladají požáry a ničí celé město. Po Chrisovi pátrá policie.
Peacemaker: Christian se před policií ukrývá u Glorie. Ta o pátrání ale neví. Oba si jeden druhého užívají a jsou rádi, že jsou spolu.
Last of the American Girls: Chris zjišťuje, že Glorie není světice a láska k ní se v něm prohlubuje.
Murder City: Ve městě se začína vraždit a Christian se přízna Glorii kdo vypoutal paniku ve městě... Ona sezřejmě naštve. Christian ve strachu o půlnoci odcházi k sobě domů, protže se bojí vrahů, kterých je teď plné město.
?Viva la Gloria? (Little Girl): Gloria odpouští CHrisovi a ten se k ní vrací. Gloria teď naopak začíná vypravět vlastní příběh: Když byla Gloria malá její otec byl také zločinec a společně s Glorii prchal před zákonem.
Restless Heart Syndrome: Chris přichází na svou nemoc, která je vážná a také na to, že jediný jeho nepřítel je on sám.
Horseshoes and Handgrenades: Christian se znovu začne scházet s bandou vandalů což samozřejmě Glorii naštve a začne se s Christianem hádat. Christian rozezlen říka i to co nechce. Povída ji o tom jak znovů zničí město a že jemu je všechno jedno.
The Static Age: Christian naštvaný, zdemoloval celé město a nyní se snaží uklidnit. Poslouchá radio a díva se na televizi. Ve zpravách se mluví jen o něm. Je našštván a zárověn smutný, protže Glorie ho nechce vidět.
21 Guns: Policie Christiana nejspíš nachází a proto hledá ukrýt, schová se u Glorie, jenže tá se s ním ale stále nebaví. Christin ale nezustál v utajení moc dlouho, policie brzo našla jeho ukrýt a začína rozstřelovat jejich byt. Glorii přišel telefonat se zprávou vydat Christiana. Gloria však řekne že Christian zde není. Policie začne střílet znovu, ale Ghristian a Gloria zustávají a znovu se usmíří.
American Eugoly:
• Mass Hysteria:
Policie pujde po Christianovi znov, ale s tím on počítá. V poslední šanci užít si rozpoutá po městě hysterii, společeně se svou bandou rozpoutáva po městě znovu vandalismus tentokrát je v tom i Glorie. Snaži se tím zastavit válku a demonstrace nabere děsivé obrátky a dochází i na vraždy nepřítelů těchto vandalů v Christianově bandě.
• Moderní svět:
Když se banda zastaví před radnicí ptají se úředníci, co je vede k takové histerii. Všichni vykladáji jak nechtějí žít ve strachu z valký a že nepotřebují k životu statiku. Těmito ostrými slovi jsou uředníci naštvaní.
See the Light: Christian je bude stejně zatčen a protože nechce zažít doživotní muka utopí se v moři. Gloria je zděšená a upije se alkoholem k smrti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 miro-smajda-daily miro-smajda-daily | Web | 20. září 2011 v 17:03 | Reagovat

:)

2 lufi-peace lufi-peace | Web | 20. září 2011 v 21:36 | Reagovat

jono ..tak on je Deryck malinkej i normálně ..a ona si ještě vezme takový boty oO xD ..ae kdyby nebyla tak vysoká,tak jim to spolu celkem sluši x]

3 CarolC CarolC | E-mail | Web | 20. září 2011 v 22:12 | Reagovat

[2]: Jo to jo, ale kdyby že xD

4 Lili Lili | 5. prosince 2013 v 15:56 | Reagovat

Ahoj. Přidáš sem i další 3 alba? Prosím. Tvůj blog je super a dozvíš se na něm moc věcí. Díky za něj!

5 Sissi Sissi | 5. prosince 2013 v 19:19 | Reagovat

Ahoj, přidáš sem i nějaké nové alba a zajímavosti o těch písničkách? Bylo by to super! Jinak máš super blog :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama