Billie Joe - BIO

19. září 2011 v 13:33 | CarolC |  BJ - Bio
Narozen: 17. 2. 1972
Místo narození: Rodeo - Kalifornie (USA)
Barva očí: Zelená
Výška: 170 cm
Stav: Ženatý s Adrienne Armstrong (dříve Nesser) od 2. 7. 1994
Ďěti: Joseph Marciano Armstrong (březen 1995), Jakob Danger Armstrong (září 1998)
Rodina:
Rodiče - Andy a Ollie Armstrong
Sourozenci - David, Alan, Marci, Hollie a Anna
Nástroje: Kytara, harmonika, mandolína, bicí, piáno, saxofón
Další skupiny: The Network, Foxboro Hot Tubs a Pinhead Gunpowder... Dále hrál občasně v těchto kapelách The Influents, Corrupted Morals, Rancid, the Lookouts, Goodbye Harry a Blatz

Billie Joe Armstrong přišel na svět 17. února 1972 jako nejmladší ze šesti dětí. Jeho otec, Andy Armstrong, byl částečně jazzový hudebník a pracoval jako řidič kamionu pro Safeway, zatímco jeho matka, Ollie Armstrong, pracovala jako servírka v místní restauraci jménem Rod's Hickory Pit.
Billie Joe začal se zpěvem ve svých 5 letech, když obcházel nemocnice a zpíval zde nemocným, aby se cítili lépe. Jeho první nahrávka, jménem "Look for Love" byla natočena v jeho pěti letech u Fiat Records. Ve svých 11 letech dostal svou první eletrickou kytaru, jménem "Blue" (Fernandes Stratocaster). Tuto kytaru Billiemu koupila jeho matka Ollie od Billieho učitele na kytaru. Billie Joe má tuto kytaru dodnes a dokonce vlastní i několik jejích replik. Když bylo Billiemu 10 let jeho otec zemřel na rakovinu jícnu, která se mu rozšířila po celém těle. Ollie stále pracovala u téže restaurace a živila svých 6 dětí. U této restaurace později Billie Joe s Mikem také pracovali. Ollie, Billieho matka se po dvou letech od smrti Andyho znovu vdala.

V 10 letech se Billie Joe setkal poprvé s Mikem Dirntem, ve školní jídelně.Začali spolu hrát staré heavy metalové písně jako jsou třeba od Ozzyho Osbourna, Def Leppard či Van Halen. Mezi další jejich hudební vlivy se řadí například "thrash and drang" z Bay Area alternativní hudební kultury z 80. let. Kluby jako Mabuhay Gardens a 924 Gilman Street byly pravidelně prezentovány kapelami jako jsou Dead Kennedys a Buck Naked.
Billieho první song, který napsal se jmenoval "Why Do You Want Him". Píseň byla o jeho nevlastním otci, napsal ji ve svých 14 letech. Ve svých 15 letech společně s Mikem Dirntem (baskytara) a Johnem Kriftmeyerem (bicí) vytvořil punkovou skupinu jménem Sweet Children. Jejich první koncert se uskutečnil v Rod's Hickory Pit. Den před svými 18. nározeninami opustil střední školu (Pinole Valley High School), aby se mohl více věnovat Sweet Children. V této době Billie získal přezdívku Two Dollar Bill, protože prodával jointy (jeden stál dva dollary).

V roce 1991 John alias Al Sobrante opustil kapelu kvůli studiu na vysoké škole. Billie a Mike museli tedy najít nového bubeníka. Novým členem kapely, tedy bubeníkem, se stal Tré Cool. Tré hrál u Lookouts!, ještě předtím než se připojil ke Sweet Children.
později se Sweet Children přejmenovali na Green Day, toto jméno mají dodnes. Kapela cestovala po celé zemi a koncertovala, cestovali ve starém Bookmobilu, který předělali na tourbus, jejich řidičem se stal Trého tatínek. Na těchto cestách měli málo peněz, a tak přespávali u svých fanoušků.
V Minneapolis, roku 1990 Billie Joe potkal svou budoucí ženu Adrienne. Nějakou dobu spolu chodili a 2. července 1994 po 5 minutovém obřadu se stali manželi. Den po svatbě Adrienne zjistila, že je těhotná. Jejich syn, Joseph Marciano se narodil v březnu 1995. O tři roky později (12. září 1998) se jim narodil jejich druhý syn, Jakob Danger. Dnes všichni čtyři žijí v Berkeley (Kalifornie).

Článek přeložen z GDA.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama