Rozhovor s Rafililií (0.3)

18. září 2011 v 13:45 | CarolC |  Interviews
interview.jpg picture by billiekablogB = Billie.ka (já, starý nick)
R = Rafililie

B: Ahoj :). Tak tedy začneme. Nejdřív ty počáteční a naprosto nudné otázky. Jak se máš? Kolik ti je let? Pocházíš z daleka?:D
R: Mám se skvěle, navázala jsem svůj první vztah v životě. Dokonce miluje Green Day, takže borecSmějící se ale jo jinak dobrý. Je mi téměř 15-v lednu. Jsme z Prahy 4.

B: Tak to ti gratuluju :). A jak dlouho už jsi vlastně jejich fanynkou?
R: Ty jo... Asi si rekneš, že jsem taková ta trapná čtrnáctka, co si jich všimla, až když vydali 21st Century, ale bude to přesně rok. Myslím, že to bylo právě v září, co jsem na Očku slyšela 21 Guns.

B: Když už soudím, tak né podle toho jak dlouho je člověk poslouchá, ale podle toho jak je vnímá :D. Ale pravda. že moc dlouho to není :). Já je poznala někdy půl roku po vydání AI :D. Takže pokud chápu dobře, tak se ti začli líbit potom co jsi uviděla jejich klip v TV? :)
R: Měla jsem puštěný Očko na počítači jako clonu a najednou slyším 21 Guns a koukám na to-Green Day. Upřímě?! Před tím, jsem si myslela, že Green Day jsou takoví ti pánové v letech typu AC/DC, starý, sotva choděj, vůbec jsem neznala charakter kapely, ale měla jsem v podvědomí jejich existenci a písničky. Jestli mě chápeš, takový ten pocit, že je znáš od narození.

B: Ano, to chápu. Také mám takový ten zvláštní pocit, že je znám od narození. Ostatně :D... když jsem je viděla poprvé, myslela jsem si něco o namyšlených puberťácích co chtějí s nasraným songem změnit svět XD. Ale při LIVE 8 se to nějak zvrtlo XD. Tak tedy. Čím tě inspirovali? Hraješ třeba na kytaru?
R: Udělali ze mě ÚPLNĚ jinýho člověka... Nemyslím jenom styl oblíkání, hudby atd... Ale (jak mi už řeklo hodně lidí) jsem víc svá, neměním názory, jako hodně lidí jenom proto, abych se někomu zalíbila. Na kytaru jsem nejdřív začala hrát díky Avril Lavigne (což s tím taky souvisí, protože dřív, jsem to nikomu moc neříkala, že jí mám ráda, ale právě kvůli Greenům mi to už vůbec nevadí, si vyslechnout kecy jiných...) nicméně, když jsem slyšela Good Riddance, řekla jsem si, že to musím umět. A takhle to šlo dál přes Wake me up, Last Night on Earth a tak. Kdybych se o nich nedozvěděla, plácala bych se pořád u tří akordů. Jenom díky té motivaci, že hraju to, co Billie Joe teď zvládám i Jesus of Suburbia a jiné. Díky...

B: Tak to je určitě moc dobrá změna :). Taky nemám ráda takové lidi co dělají jen věci, aby se líbili ostatním :/. Vydáme se k další otázce. OK? Vlastníš blog? Nevlastníš? Proč?
R: Mám blog. www.greendayrulez.blog.cz, Začala jsem na něm dělat až v září, takže tam nejsou moc žídný články, spíš doplňuju průbežně fotky a samozřejmě HOT NEWSUsmívající se

B: A konečně zase někdo kdo posílil řady Green Day blogů :D. Přejdeme na další otázku :). Co si myslíš o těch fanoušcích, kteří upřednostňují jen jednoho člena kapely, protože je tak "klááásnej"?
R: Myslím, že takoví lidé nejsou fanoušci kapely, ale Billieho (Trého)... Nehodlám o sobě tvrdit, že do něj nejsem absolutně zblázněná, ale přeci jenom mě spíš zajímá Green Day jako celek. Samozřejmě, proč nemít svýho "idola" /sex boha nebo jak se mu ještě říká. Jde jenom o to, netvrdit, že jsem děsná punkerka a poslouchám Green Day. Navíc, jde hlavně o nějaký tvůj vnitřní pocit, jestli se cítíš jako dobrý fanoušek, nebo jestli jsi prostě zabouchlá do čtyřicátníka. Já ty lidi úplně neodsuzuju, ale zase to nemusí cpát všem, na všech forech.

B: Ano, to je určitě normální mít idola, ale být posedlá někým. To už je úplně něco jiného. A kdyby jsi je potkala. Nebo jednotlivého člena z nich. Co by jsi jim asi tak řekla? Zajisté poprosit o autogram by bylo dobrou volbou :D.
R: Napíšu ti spíš, co bych CHTĚLA říct, protože je mi úplně jasný, že bych se nebyla schopná ovládat, kdyby se to staloSmějící se. Pokud bych potkala všechny tři, řekla bych, že obdivuju jejich přátelství. Jestli Trého, bylo by to asi něco v tom smyslu, že jeho styl bubnování je tak osobitý, že ho poznám i bez zbytku písničky (což je pravda, přijde mi hodně charakteristický). Jestli Mika... To je největší borec! Všichni ostatní basáci mají dva hmaty za písničku a Mikovi ty prsty prostě jedou! Snažila bych se mi tohle nějak vyjádřit. Billie? Poděkovala bych mu za hudbu, kterou hraje-za to, co ze mě udělal. Následně také za motivaci, kterou mi dal nejenom v hraní na kytaru.

B: Něco takového by se dalo říct třeba na koncertě, kdyby tě vzali někdy na stage :). Byla jsi na koncertě?
R: Samozřejmě! A dokonce překvapivě blízko na to, že jsem tam přišla 2 hodiny před otevřením.

B: Taky jsme byli celkem blízko. Hned naproti molu asi dobrý 1,5 m od hrazení. Tos tam šla celkem pozdě :D. My tam vysedávali od půl 10 a pak nás tam u bchodu dost lidí předběhlo :o/... Jaké máš dojmy z koncertu? :)
R: Dojmy?! Já mám dojem, že o bylo naprosto luxusní! Asi tomu i hodně pomohl ten fakt, že jsem byla ve druhý/první řadě u toho vysutýho podia. Líbilo se mi, že to udělali taky trošku jiný, než třeba u ostatních koncertů. Např, ta česká vlajka na logu GD jestli víš, nebo Prague is better than Germany. Ovšem nejvíc mě dostalo "Díky moc!", tím mě fakt překvapil! Docela mě mrzí, že nehráli Welcome to paradise a taky to, že holky, který vybral na Are we the waiting a potom na Knowledge stály vedle mě... Ale to sem úplně nepatří, jde o náhodu. A pamatuješ si na ty lidi, co šli do areálu asi půl hodiny před náma? To byl VIP z Ameriky. Příde mi dost nefér, že jsou lidi, který tam stojej od rána, a pak se do tý první ani nedostanou... Whatever, koncert sám o sobě byl skvělej! (I guess you did have the time of your life...)

B: To byli ti VIP? Oni už ráno tam bloudili nějací od GD štábu a ptali se tam přes brány jestli tam je někdo z Idiot Clubu, že by je pustili. A ano, je to dost nespravedlivé! :/ A jaké jsou tvé oblíbené hlášky od kluků? :)
R: Tré u mě boduje s "I'm the finger fucker", "I can suck my own" nebo taky "never jack off a cactus, 'cause you'd only hurt your hand...and the cactus' feelings..." . To první v tom interview, to jsem málem umřela smíchySmějící se. Mike mě dostal "Putting that song on our record was the the most punk thing we could do" o Good Roddance. Billie a jeho "You know" je legendární, ale naprosto nejlepší je "Awesome as fuck!" i když to píše akorát na twitteru, myslím, že se to hned dostane všem fanouškům do podvědomí.

B: Y Know je jasné XDDD. A jak jseš na tom s originálama CDéček?:)
R: Mám American Idiota a 21st Century Breakdown. Na Vánoce bych to chtěla rozšířit o Dookie a narozeniny pomůžou k Warning/Nimrodovi.

B: Tak to ti přeju ať svižně pokračuješ v rozšiřování sbírky :). Co posloucháš za jiné interprety kromě Green Day? :)
R: Nejvíc po Greenech poslouchám Sum 41, ty vážně miluju. Trojku mi doplňuje Avril, která se mi prostě vryla do duše. Zbytek je: Katy Perry, Billy Talent, MCR, Bon Jovi, Ac/DC, Ozzy Osbourne/Black Sabbath, Ramones, The Clash, Blink 182, Aloha From Hell, Kabát, Simple Plan... Jasně že poslouchám Foxáky a The Network. Ty mám hodně ráda, hlavně The Network, do těch jsem se zamilovala.

B: Také mám právě raději Network než Foxáky :D. To je asi všechno k mým dotazům. Děkuji ti za účast a měj se pěkně ;).
R: Taky díkyUsmívající se A užij si Stand Up To Cancer, už se nemůžu dočkat!Usmívající se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama