Warning

20. září 2011 v 15:38 | CarolC |  Diskografie
Vydáno: 3. října 2000
Vydavatelství: Reprise Records
Videa k: Macy's Day Parade, Minority, Warning, Waiting

Jejich šesté studiové album. Bylo nahráno ve Studiu 880 v Oaklandu (Kalifornie). Toto CD Rob Cavalo neprodukoval. Na albu můžeme zaznamenat výraznou změnu co se stylu hudby týče. Alba se prodalo přes 3 miliony kopií po celém světě.

Seznam písní:
1) Warning
2) Blood, Sex and Booze
3) Church on Sunday
4) Fashion Victim
5) Castaway
6) Misery
7) Deadbeat Holiday
8) Hold On
9) Jackass
10) Waiting
11) Minority
12) Macy's Day Parade

Významy písní:
Warning: Píseň je o všech nařízeních a zákazech, člověk by se měl podle Billieho rozhodnout sám co chce udělat a né být svázanej podobnýma předpisama.
Blood, Sex and Booze: Hodně podobný "Dominated Love Slave"
Church on Sunday: O záchraně Billieho manželství. "Když máte s někým dlouhodobý vztah, musíte ho udržet 'čerstvý' a to vyžaduje spoustu kompromisů." -Billie Joe
Fashion Victim: O dnešní módě, utratíte všechny peníze jen kvůli módě a to jen proto abyste zapadli.
Castaway: Casteway je o Billieho experimentech při psaní songů pro album Warning. V písničce je obsažen odkaz na Boba Dylana a Bruce Springsteena. Tihle dva jsou dvěmi největšími vlivy na CD. Z BJ je trosečník (castaway), protože zná spousty svých starých punkrockových kamarádů, kteří ho kvůli téhle desce začnou nenávidět.
Misery: Je o dvojici lidí ze San Francisca. BJ říká, že jméno 'Mr Whirly' pochází ze songu Replacements. "Sledování Disneyho filmů vás změní. Melodie Misery zní, jako by pocházela přímo od Aladdina." - BJ.
Deadbeat Holiday: I tato písnička obsahuje poselství: Berte věci tak jak přicházejí a nenechte se jimi rozhodit.
Hold On: O životě v osamocení, Billie tuto písničku napsal pro svého kamaráda.
Jackass: Povídá se, že tenhle song o Blink 182. Green Day prohlásili, že mají Blink rádi, ale že nikdy neměli rádi jejich hudbu. Když se nad tím zamyslíte, tak ten song zní, jako by byl napsán o Blink 182 ...:)
Waiting: O něčem, na co jste dlouhou dobu čekali.
Minority: Je to o tom být svůj, najít osobu, kterou chcete být. "Minority je o tom být osobnost. Je to jako projít temnem, aby si našel svoje místo a být osobou, kterou chceš být po celý život." -BJ
Macy's Day Parade: Billieho komentář ke komercialismu a o tom, jak lidé pořád touží po materiálních hodnotách. BJ vysvětluje, že potřebuje něco, ale není to nic materiálního, vše co chce je mít naději ve svůj život. " Je to o lžích a podvodech mezi kterými vyrůstáš a o tom, jak najít svou vlastní cestu." -BJ

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama