Leden 2012

Dvě novinky

31. ledna 2012 v 19:45 | CarolC |  Webmiss - výtvory/názory
Mám dvě novinky, které byste asi měli vědět :-D. O víkendu jsem na stránkách iPunk objevila "inzerát," že shánějí k sobě do kolektivu nové redaktory. Jelikož dělat redaktora pro nějakou hudební stránku či časopis je mlj sen, tak jsem proto sebrala veškerou svou odvahu a napsala jim, že bych měla zájem dělat u nich redaktorku.
Vyměnili jsme si pár mejlů a teď můžu s konečnou platností říct, že bych pro ně měla psát.Nejdřív ale musím projít takovým přijímacím řízením - budu jim posílat mejly s různýma článkama o hudbě a až oni uznají, že moje příspěvky jsou dobré, tak mě vezmou mezi sebe a začnu pro ně psát už opravdu! Nebojte se... o nic tady nepřijdete. Bude to furt stejný jako to je tady doteď. Nechtěla jsem vás o tom informovat předem, dokud nebylo nic jistý.

A novinka č. 2. Rozhodla jsem se s tou dohodou ACTA začít dělat něco veřejně a začít už opravdu bojovat za naše práva a svobodu. Poslala jsem celé poslanecké sněmovně ČR hromadný dopis o ACTA. Předem jsme je samozřejmě slušně pozdravila a poděkovala jim za přečtení dopisu a taktéž jejich odpoveď. Dále jsme jim vysvětlila můj názor na ACTA a čeho se bojím pokud by tato dohoda prošla. Také jsem připojila otázku, jestli oni jednotlivci osobně budou pro ACTA hlasovat a jak a jaký na to mají názor celkově. Opět jsem poděkovala ještě jednou a rozloučila se s nima.
Během prvních minut mi přišly 4 odpovědi. 3 ze 4 byly pozitivní odpovědi - psali že to je na hranicích lidských práv, že nebudou pro ACTA hlasovat. Také se mi "svěřili" o tom, že Evropský parlament si již objednal právní analýzu, aby zjistili co by ACTA přinesla + k tomu to mi každý řekl, že si myslí, že to EU neschválí.
Ovšem ten jeden mi napsal, něco v tom smyslu, že jsem drzá, když to posílám všem a k tomu mi připsal, že doteď si myslel, že to nepodpoří. Přiznávám - byla to oslovina to posílat úplně všem hromadně a měla jsem přemýšlet dřív, ale on taky nemusel být tak arogantní... to uznáte ne? Tak jsem mu zpětně odepsala, že to uznávám ale jen mě zajímal jednotlivý názor všech a opět mu vysvětlila své znepokojení.

A to je vše, co jsme vám o tomto chtěla :-D.

Igor Presnyakov - 21 Guns (cover)

30. ledna 2012 v 23:40 | CarolC |  Videa
Mrknětě se na tuto vcelku povedenou cover 21 Guns, na svědomí jí má ruský kytarista Igor Presnyakov.

ACTA

29. ledna 2012 v 20:24 | CarolC |  Webmiss - výtvory/názory
LIDI! POKUD VÁM ZÁKON ACTA NENÍ ANI TROCHU LHOSTEJNÝ, NECHCETE CENZURU INTERNETU A OMEZENÍ LIDSKÝCH PRÁV A SVOBOD, PROSÍM, MRKNĚTE SE NA TO VIDEO! Tohle už totiž opravdu není sranda pokud by to prošlo a šiřte do dááál!

Toto by vás taky mohlo zajímat. Celkem masakr!

Moje oblíbené blogy

29. ledna 2012 v 11:47 | CarolC |  O blogu
V menu nyní můžete najít jednu novinku. Jedná se o Favourite websites, což jsou vlastně odkazy na mé oblíbené stránky, které navštěvuji a ktereé se týkají hudby. Nejedná se o žádný spřátelený blogy, ale prostě jen o čistě oblíbený, který mi nějak přirostly k srdci a navštěvuji je pravidelně... dá se říct, několikrát denně xD. I vám to třeba může sloužit jako inspirace a najdete i vy z těchto nějakých svůj další nový oblíbený blog ;D.


VE JMÉNU AMERICKÉ PRUDÉRIE...

27. ledna 2012 v 11:36 | CarolC |  Webmiss - výtvory/názory
... strčte si ty ACTA a SOPA apod. NĚKAM! NECHCI žádnou cenzuru internetu, já CHCI totiž SVOBODU INTERNETU! Nic proti lidi, ale tohle je návrat o 180° ke komunistickýmu režim,, ve kterém byla normální cenzura tisku. televize, rozhlasu. A to vy chcete dopustit? Já teda rozhodně ne.

Všechno to odstartovalo zrušení Megauploadu, který blokla prudérní FBI, která o vás může vědět co chce, ale vy o ní nic. Trošku nespravedlivý ne? Ať žije svobodná Amerika! Pád Megauploadu se mě docela dosti týká, měla jsem tam dosti LEGÁLNÍCH uložených dat a teď mám co? Hehehehe NIC! Takže jsem dosti nas... a nenechám si to líbit, to ani náhodou!

Neřikám, že stahování je špatný...
Ale díky stránkám ve stylu Megaupload si můžete stáhnout cokoliv pro vlastní potřebu... což je mimochodem v našem státě povoleno bez postihu... tady hde bručet ten co ty nelegální data poskytně a né ten, kdo si je stáhne. Kterak říkal kamár - je to jako s marihuan - kouřit jí můžeš, ale prodávat ne :-D.
Jak to máte s tím stahováním filml a alb? Když si koupíte cd/film bez toho, abyste ste to předem viděli/slyšeli, tak vlastně kupujete zajíce v pytli.
Dále, díky těmto stránkách bychom ještě teď neznali různé zahraniční seirály či na ně čekali několik tisíc let... navíc bez internetu se k např. japonské tvorbě umělců vlastně vůbec nedostanete.
Ano... umělci takto přicházejí o peníze, ale uvedomte si, že umělcům (např. muzikanti) teď vydělávají především světová turné, jelikož tu přemrštěnou částku za hudební nosič schrábne především vydavatelství.

Tento článek nemá podporovat stahování nelegálních dat, ale poukázat na to, že takto můžeme přijít (těmito zákony) o svobodu internetu a celý svět bude jak za bývalého režimu a to já osobně teda nechci. Pokud taktéž chcete svobodu internetu, která tu byla doteď podepisujte tuto petici, která je proti ACTA!Dookie?

26. ledna 2012 v 10:30 | CarolC |  Časopis Dookie
Dlouho jsem neřikala nic kolem magazínu, že? Já vím, jsem hrozná, ale moc práce, ale napadla mě na tohle téma jedna věc. Co se vykašlat na nějaký stálý přispěvovatelé a prostě to vydávat jednou začas s tím, že kdo napíše, že by do časopisu něco měl zajímavýho, tak by se to tam vydalo pokud by to bylo dobré.
Nejdřív se totiž přihlásilo celkem dost lidí a pak se mi snad na potvrzení neozvala ani polovina a já nechci, aby to dopadlo stejně. Takže mě napadlo, že by se to tedy mohla udělat následovně. Do časáku by nikdo nemusel přispívat pravidelně, přispíval by jen ten, kdo by měl zrovna chuť a čas přispívat a kdyby chtěl, mohl by přispívat i pravidelně a časopis by vycházel nepravidelně, ale třeba i pravidelně, kdyby do něj bylo co dát a bylo dost materiálu k použití... souhlasíte s tímto?

Obsah časopisu bych viděla asi následovně:
Shrnutí toho nejdůležitejšího kolem Green Day za poslední čas
Nejzajímavější koncerty v ČR na nadcházející období
Nejzajímavější vycházející alba pro následující období
Nejnovější hudební videoklipy
Pak nějaký ten songbook s překladem
Pát stránek v časopise vždy venovaných nějaké kapele
Recenze na koncerty, alba
Novinky ze světa hudby

Takle by to šlo ne? :) Má někdo teda chuť se mnou do toho jít a už teď ví, že by né pravidelně, ale třeba párkrát rád přispíval?

Kerrang!

25. ledna 2012 v 17:34 | CarolC |  Z časopisů
Dnes vychází nové číslo Kerrang! Magazine, ve kterém je k naleznutí 10 plakátů a z toho na jednom jsou Green Day. Také v Kerrang bude článek o Lookout! Records. Více si přečtětě co v tomto čísle najdete na jejich stránkách.

NAMM

25. ledna 2012 v 17:19 | CarolC |  Články
V neděli jsem zde psala článek o National Association of Music Merchants (NAMM) - Tré i Mike se této akce zúčastnili a Fender si právě na tomto festivalu odchytl Mika a on se s nimi podělil o svůj názor na jeden jejich zesilovač (Bassman Pro Series). Na blogu Fender se můžete dočíst následující:
"Zpět v našem "Green Roomu," Dirnt byl taky zapojený s Fender Strat, aby viděl co umí nové zesiovače Greta Pawn Shop Special Greta a Excelsior. Okamžitě si od každého jeden objednal - Greta zamíří do jeho domácí "kanceláře," zatímco Excelsior poputuje do studia Green Day v Oaklandu v CA, kde se kapela připravuje na zahájení narávání jejich dalšího studiového alba." (překlad by Magnumka)

Pokud chcete celý článek, čtěte na stránkách Fender.com.

Top 10 Green Day

25. ledna 2012 v 16:14 | CarolC |  Články
EDIT: Nevím jak to mají na MTV.cz udělaný ten program, ale teď jsem ještě koukala na online program a tato Top 10 by nakonec neměla být od 13:00, ale od 17:40 dne večer.

Na českém MTV ve čtvrteki 26. ledna (tedy zítra) budete moct vidět tématickou hodinu v podobě Top 10 Green Day. Takže kdo má české MTV a chce toto vidět, tak opakuji, že může zítra od 13:00 h.
Celý tento týden je zajímá Top 10 jak tak koukám:
Zítra Green Day
28. 1. P!nk
29. 1. 30 Second To Mars