Historie

Historie

19. září 2011 v 21:28 | CarolC
Click to view full size imageČlenové:
Billie Joe Armstrong (vokály, kytara)
Mike Dirnt (baskytara, pomocné vokály)
Tré Cool (bicí)

Bývalý člen:
Al Sobrante (bicí)

Tato punkrocková kapela vznikla roku 1989 v Kalifornii. Skupinu tvoří tři členové - Billie Joe Armstrong, Mike Dirnt a Tré Cool. V kapele byl na postu bubeníka nejdříve Al Sobrante, který opustil kapelu kvůli studiu a nahradil ho Tré Cool, který je s kapelou dodnes.

Původně Green Day patřili do punkové scény v 924 Gilman Street (Berkely - Kalifornie). V roce 1994 vyšlo jejich třetí řadové album, které bylo jejich průlomovým albem. Tohoto alba se prodalo přes 10 miliónů kusů jen v USA a právě díky tomuto albu se stali světově známou kapelou. Green Day a následující kaliforné kapely jako jsou The Offspring, Rancid a NOFX probudili po USA větší zájem o punkrockovou scénu.
Dále vydaly tři následující alba: Insomniac, Nimrod a Warning, které nebyly ovšem tam úspěšné a prodaj stačil jen na zlatou a platinovou desku.
V roce 2004 vydali CD jménem American Idiot, kterého se jen pro USA prodalo přes 5 milionů kusů a díky tomuto CD začli mít lidi o Green Day opět zájem.
Po tomto albu přišlo na svět v roce 2009 album jménem 21st Century Breakdown, které je prozatím posledním řadovým albem.

Tato kapela prodala svých kopií cca 65 milionů a přes 24 milionů kopií jen v USA. Green Day vyhráli za svou existenci hned 4 ocenění Grammy - Best Alternative Album (Dookie), Best Rock Album (American Idiot a 21st Century Breakdown), Record of the Year (Boulevard of Broken Dreams).
V roce 2010 byla i uvedená divadelní hra na motivy CD American Idiot, tento muzikál taktéž získal mnoho cen.

Manažerem kapely je David Endrych.

Článek převzat, ale NE kopírován z Wikipedie , zde najdete i podrobnější historii...
 
 

Reklama