Interviews

Rozhovor s Aleksim (0.7)

9. března 2013 v 20:56 | CarolC
Zdravím vás věrní fanoušci Greenů a zdravím vás, kteří jste sem právě jen zabloudili. Po delší době jsem se rozhodla obnovit rubriku rozhovorů s fanouškama. Máte radost? Já ohrromnou :)
Doufám tedy, že se také těšíte na nové rozhovory. Nyní vám přináším rozhovor s mým dobrým kamarádem Aleksim.

Já jakožto tazatel jsem u "C" a Aleksi je u "A" ;)

C: Ahoj Aleksi, jak jsi se těšil na tento rozhovor? Představ se nějak lidem, kteří budou číst tento rozhovor :)
A: Ahoj Usmívající se
Těšil jsem se určitě hodně, jsem totiž hrozně namyšlený narcisek, a potřebuju se co nejvíc ukazovat!Smějící se No dobře, kecám. Ale vážně jsem se těšil Mrkající
Jsem rozhodně neobyčejný s těží dospělý... řekl bych magor, ale jak moc je to vhodné slovo pro rozhovor? Smějící se

C: To musíš uznat ty, jestli je to vhodné či není Smějící se A teď mi řekni, dá se nějak datovat, od kdy jsi se začal věnovat hudbě? Myslím tím, kdy jsi si začel "vytvářet" pomyslný seznam oblíbených kapel.
A: Datovat... Já si dětství a ani pubertu skoro nepamatuju, ale vím, že mi bylo takových 12, když jsem z Maroon 5 (což byla moje první vyloženě oblíbená skupina) přešel na fanatizmus do The Rasmus a HIM. Takže... 2004? Matiku po mě prosím nechtěj! Smějící se

C: Jé, Maroon 5! Taky je mám ráda, ale nelíbí se mi, kam se teď dostali, že míří hlavně do rádií, i tak si je ale občas poslechnu. A teď již konečně ke Green Day, jak jsi se dostal k nim?
A: Nová tvorba Maroon 5 se mi bohužel taky nelíbí, ale je to jejich volba. Pokud to tak cítí...
Když řeknu, že nevím, tak mě zabiješ, viď? Ale já bych ti fakt rád odpověděl! Jen si zatraceně vůbec nemůžu vzpomenout. Jednoho dne se mi prostě moje složka se třemi jejich songy rozšířila na kompletní diskografii. Jak a proč už nevím, ale bohužel to není tak tak dlouho (Ano, stydím se.) I když jsem je znal už dlouhá léta, samozřejmě.

C: A já si vždycky myslela, že je posloucháš od té doby, co jsi se zjevil u nás na chat roomu. Tak tedy, co tě na nich chytlo a které byly ty tři první písničky?
A: VŠECHNO! Přemýšlím, jestli je nějaká věc, která se mi na nich nelíbí, ale nemůžu na nic přijít. Tedy... Dřív tu byla jedna, za kterou se (opět) stydím, ale to je něco, co už se dávno změnilo.
American Idiot, Boulevard of Broken Dreams a The Saints Are Coming. Heh.

C: Opravdu se ti to nechce rozvést? Jsi tajemnej jak hrad v Karpatech Smějící se Mimo to, je v té kapele někdo, koho máš opravdu rád, raději než ten zbytek?
A: Oh, dobře. Dřív jsem nesnášel tetování. Fajn, je to venku Zamračený Smějící se Váže se k tomu ještě taková trapná historka, kdy měla spolužačka jejich plakát z Popcornu a já ho hrozně chtěl. Ale když jsem ho získal, tak mi pohled padl na Billieho tetování a prostě se mi ten úžasný plakát líbit přestal. Byl jsem vůl...
*pohled na jeden z jejich plakátů* Raději než zbytek... Je nemožné někoho stavět před Billieho, ono to prostě nějakým přírodním zákonem nejde. Ale osobně mám vážně hodně rád Mikea, jako i většinu dalších basáků Usmívající se

C: To né! Miluju tetování! Máš + za Mika, na toho hodně lidí zapomíná Nerozhodný Smějící se Je něco, čeho si na nich opravdu vážíš?
A: To, že umí poslat do háje každého, na koho jen pomyslí, a umí si žít po svém. Nestydí se za svoje názory a myslím, že z nich nikdy nebudou přehnaně dospělí nebo dokonce staří páprdové.

C: Tohle rozhodně chápu! Určitě víš co se odehrálo na iHearrtFestivalu a co se odehrálo potom. Jak jsi se na to díval, když jsi to zjistil a jak se na to díváš teď? Otřáslo to s tebou?
A: Hmm, jelikož jsem vážně divný člověk, neotřáslo to se mnou vůbec. Vlastně... Ihned po tom jsem se na to díval tak nějak pozitivně. Přišlo mi to trochu vtipné, každopádně dost 'punk' a neviděl jsem na tom nic špatného. Když jsem se pak dozvěděl okolnosti, trochu jsem se o něj bál, ale pro mě osobně 'čistý Billie' není úplně 'ten Billie'. Ale to je chyba v mojí hlavě, jde hlavně o jeho zdraví a šťastný život.
A hodně se mi na tom líbila Mikeova reakce. Stát za kamarádem i ve zlém a v situaci, se kterou osobně nesouhlasíš. Klobouk dolů.

C: Přesně tak, Mike má v tomhle můj obdiv. Teď se tě zeptám na to, jaká je tvoje jejich nejoblíbenější písnička, kterou moc nemusíš a stejně tak i s klipama?
A: Tohle jsou vždycky hrozně těžké otázky, ale jelikož moje srdcovka je album Warning, tak dám prostě nejoblíbenější song z něj. Deadbeat HolidayMrkající Určitě je pár, které nejsou úplně nejlepší, možná že to jsou i nějaké z nových alb, ale žádnou asi nevyjmenuju.
Z klipů se mi třeba moc nelíbí Kill the DJ, protože... He?Smějící se Ale zas nemůžu říct, že by jim to tam neslušelo... A nebo třeba Basket Case, ale to právě proto, že to tam Billiemu (podle mě) hrozně neslušíSmějící se Naopak z oblíbených je to určitě Jesus Of Suburbia, to ani nemusím říkat proč, a pak mě hodně zaujal X-Kid Smějící se

C: Co máš prosti tomu, že to Billiemu v Basket Case nesluší?! Smějící se A jaké jiné kapely jinak posloucháš? Jaký hudební žánr moc nemusíš?
A: Já nevím, třeba mám jen divnej vkus Smějící se
Tak kapel by bylo dost, ale nejvíc asi My Chemical Romance, Fall Out Boy, The Used, Billy Talent, Blink 182, Anti-Flag, Simple Plan, Mindless Self Indulgence a pár dalších.
Z hudebních žánrů asi nemusím nejvíc rap, hip hop nebo dubstep. Ale občas si poslechnu i žánry, které běžně nevyhledávám. Ať už je to R'n'B, jazz nebo třeba metal. Z alba ¡Dos! jsem si třeba hrozně oblíbil Nightlife a zarytí rockeři/punkeři na mě zírají, jak kdybych spadl nejmíň z jeřábu Smějící se

C: Já to řikám furt, na hudbě se vcelku dohodneme, tedy až na ty The Used. A teď nám popovídej o tom, jak hraješ na baskytaru a jak dlouho na ní hraješ a taky se pochlub blogem a prozraď, čím jiným se bavíš ve volném čase? :)
A: Tak teď by mě zajímalo, proč si myslíš, že hraju na baskytaruSmějící se Dobře, mám doma basu, ale i elektrickou a akustickou kytaru. Problém je, že ani na jednu z nich neumím a je to moje vlastní vina. Lenost a netrpělivost jsou nepřátelé hraní na jakýkoliv nástroj.
Blogem se pochlubím rád, už jen proto, že si myslím, že tím něčemu prospívám, a proto, že tam přispívají i další autoři Usmívající se http://waycest.blog.cz/ byl založen už v roce 2007, ale v průběhu dvou let bohužel upadl. Já jsem ho našel sotva dva dny poté, co jsem My Chemical Romance začal poslouchat, sehnal jsem si přihlašovací údaje a pokusil se ho znovu rozjet. Doufám, že docela úspěšně Usmívající se Ve volném čase tudíž píšu a nebo čtu. Nerad říkám, že jsem alkoholik, ale propitých dní i nocí je víc, než by bylo vhodné, a se závislostí na internetu mi vlastně už moc dalšího času nezbývá. A když, zacpu ho školou, hledáním práce nebo dalšími povinnostmi. Ojediněle se dívám na různé seriály a to pořád dokola Usmívající se

C: Díky, že jsi se s námi o blog podělil, taky ti děkuji za celý tenhle rozhovor, jelikož už mě aktuálně nic nenapadá, na co bych se mohla zeptat. tak ještě jednou díky Mrkající
A: Nemáš za co. Jak jsem říkal na začátku, těšil jsem se A moje ego je šťastné za propagaci Já díky!

Rozhovor s Kank.Leni (0.6)

18. září 2011 v 14:22 | CarolC
interview.jpg picture by billiekablogB = Billie.ka = jako vždy já (toto je můj starýnick)
K.L = Kank.Leni

B: Ahoj. Tak se tedy dáme do díla. Začnu klasickou otázkou. Jak se máš? Kolik ti je let?
K.L: No,řekla bych že se mám dobře,ale co si budeme povídat,no,jde to,nuda a bolest.A je mi 13 :D.

B: Aspoň že se máš fajn :). 13 let a už posloucháš Green Day? Obdivuhodné to jsem za sebou tahala kačera :D. Tak tedy... pověz nám to tajemství, kde jsi objevila Green Day a jak dlouho už je vlastně posloucháš? :)
K.L.: No,tak kačera jsem za sebou netahala nikdy,já spíš šneka na kolečkách :D No,a dá se říct,že já začala Greeny poslouchat když mi bylo nějakých 7,čili 2004 když vyšel American Idiot. To bylo moje :D Já bez počítače samozřejmně,a eště že dávali medůzu,jinak bych o nich nevěděla :D Jako,je jasný že jsem o nich nic nevěděla :D akorát to že je to americký punk-rockový trio...No,ale vydrželo mi to,a s roční přestávkou od začátku června 2008 do tý doby než jsem se dozvěděla že mají nový CD(což bylo asi začátkem června 2009

B: Líbí se mi, že uplně každý fanoušek má uplně jinou historii o tom jak je začal poslouchat :). Inspirovali tě v něčem samotní Green Day?
K.L: No...Asi jen stylem černý úzký gatě :D Jinak mě od začátku fascinujou hudbou,a díky tomu se začínám učit na kytaru,no ale žádná sláva,teďka budu chodit na nějaký kroužek pro začátečníky,tak snad... :D Ale kdyby ta roční pauza neskončila,tak si teď tady s tebou nepíšu :D Jinak,inspirovali,asi nějak konkrétně ani ne... :D

B: Kytarou inspirují snad všechny co tak čtu :D. Hodně bych kecala, kdybych tvrdila, že na kytaru jsem se nepokoušela hrát taky :D. Vzhůru k další otázce :). Proč nevlastních blog? Přemýšlela jsi někdy o tom, že by sis ho založila?
K.L: Já jsem si ho založila asi před týdnem,ale už celý týden se tam štvu s tím nastavením,a nějak mi to nejde,tak tam nemám ani jeden článek :( Pokusím se to tam nějak nastavit,ale nevim nevim...Ale já chtěla hrát na bicí,ajenže to mi mamina řekla,že to přitáhnu domů,a nakopne mě :D tak jsem to radši víckrát nezkoušela :D Přesněji:já chci hrát na basu i na elektrickou kytaru :D No možná někdy i na ty bicí :D

B: Aha.. tak z tebe bude multi umělec :D. Ha teď se vrhnu na svou oblíbenou otázku - nemám ráda, když nějaká fanynka upřednostňuje jen jednoho člena kapely a o zbytek té kapely se vlastně vůbec nezajímá. Co si o tom myslíš ty?
K.L: Jelikož jsem taková nikdy nebyla,naštěstí,tak mě tyhle holky upřímně pěkně se*ou!!!Neřikám,když se jí líbí,a jako zajímá se i o zbytek,tak OK,ale když ho MILUJE,poněvadž je sladký,úžasný a překrásný a já nevim co ještě,a zbytek je jí někde,nebo je vůbec nezná,a neví že existujo,tak kopanec a facka je na vzpamatování se málo...Tyhle ,,slečínky´´ jsou hrozný...

B: Taky bych je s velkou radostí nako... em :D... na koncertě jsi nebyla to vím. Problém s rodičema že ano? :/
K.L.: Jo,a taky s penězma... Nebyly peníze,svolení rodičů,a nikdo kdo by tam se mnou jel...Když jsem řekla že tam budou kámošky,pak taky ty dvě co o nich furt básním,že jsou plnoletý,tak mě řekli,že je neznám,a že za to ty peníze dávat nebudou,a že tam se mnou nepojedou,že budu vyhazovat peníze za něco,co mně přestane za tejden bavit,tak jsem to ořvala,a babička mi nedávno řekla,že až budu mít 15 bo víc,tak mi to zaplatí jako k narozeninám,třeba někam do Německa,a že když jsem takhle malá,tak by mě tam ušlapali(měla na mysli mých 152 cm...)a nebylo by dobře začínat takhle velkým koncertem...Takže já to ještě vydržim apak snad... :D

B: Neboj! To příště vyjde! ;)... ale kdybych měla tolik, tak by mi to řekli taky a to bydlím v Praze :D... se přesuneme k hláškám kluků. Máš nějakou oblíbenou?
K.L: Já snad ani konkrétně hlášky do nich nemám... Snad jedině :"And remember one thing... The second day is always better than the first " od BJe "Life is like breakfast you just mix all ingredients cause in your stomach it will all come together." to je asi oblíbená od Trého,a Mike toho nakecá málo :D

B: Ta hláška se snídaní je bezvadná a Mike má taky občas dost dobré hlášky :D. Vydáme se k cédéřkům ok? Jaké je tvoje nej cd od nich? :)
K.L: Asi International Superhits,společně s Nimrodem,Dookie a 21st Century Breakdown + American Idot,jinak já mám ráda všechny CD... :D

B: Krásný výběr :)... Nimrod sice moc nemusím, ale když mě chytne jsem schopná si ho pustit třeba 3x :D. Napadá mě k těm cedlům... snažíš si třeba kupovat postupně originální cd od nich?
K.L: Ne,nejsou money,ale já si je třeba půjčuju,nebo si stahuju písničky do mp4,nebo mobilu,já mám akorát AI,a 21st century breakdown mi sestřenka stáhla loni k vánocům,ale chci si ho taky koupit,ale mejí to na moje poměry strašně drahý,jako nezlobte se na mě,jako 400 bo 500 kč za CD,jo lepší než si to stáhnout,ale já na to fakt peníze nemám,takže spíš stahuju písničky...

B: Se na tebe nikdo nezlobí ;) a chápu to :)... určitě Green Day nejsou jediná kapela co posloucháš. Jaké máš další oblíbené interprety?:)
K.L: Takže hodně v lásce mám Foxáky,AC/DC,Airfare,Chinaski,Michaela Jacksona,Mandrage,Marilyna Mansona,Emilly's Army,The Network,Lady Gagu,Pixie Lott,Daniela Landu,Ska-P,The Thing Things,The Veronicas,Davida Guettu,My Chemical Romance,P!nk,Xindla X,trošku i Beyoncé,U2,One Republic,Katty Perry,I malinko Avril... Pak mě taky hodně bere Ruda z Ostravy a Martina Pártlová - Ostrava,to je mrtě,a pak taky 21 guns American Idiot Musical,a Depešáci taky nejsou špatný... :DDD Jo a taky Sex Pistols se mi líbjej :D

B: Jej to je vážnš výběr :D a ty Depešáky... mm chápu :D :). Dáme se na poslední otázku ok? Kdybys někdy někoho z Green Day potkala nebo taky celé GD. Co by jsi mu/jim řekla? A koho bys nejraději potkala z těch tří?
K.L: Hmmm...já bych asi nejradši potkala Trého...A co bych řikala?No pěkně bych poprosila o fotku a autogram,a zeptala bych se jak se májí,a tak,pořála bych hezkej den... Ale jak se tak znám tak bych sebou švihla o zem,a probudila se až v záchrance... :DDDDDD Však mě znáš... :DDD

B: :D :D :D... tak ti děkuji moc za rozhovor a přeju pěkny den i ty nadcházející ;)
K.L: Děkuju :DDD Tobě taky :DDDD

Interview with Doggis (0.5)

18. září 2011 v 14:18 | CarolC
interview.jpg picture by billiekablogB = Billie.ka... já, jak jinak (old nick)
D = Doggis

B: Ahoj, tak že bychom se pustili do toho rozhovoru? To by šlo ne? Tak na úvod. Jak se máš? Kolik ti je let? Odkaď pocházíš? :)
D: AhojUsmívající se jo, jasně ok :) Mam se fajn, zrovna sme s mamkou upekli pár ořechů na Vánoce, udělali pár vosích hnízd a košíčků :) co ty? Jinak je mi 13 let a pocházim z Kladna :D

B: Já se mám fajn, děuji za optání :). Pečení cukroví, mám strašně ráda tuhletu činnost :). Dělaly jste nějaké cukroví s tématikou GD? :D
D: Minulý rok jo ale letos ne.. hold toho s mamkou máme až po uši dost, uklizeno pořádně není a ještě za týden pojedeme s Lenčou (Kank.Leni) na horyUsmívající se takže asi tak :D

B: Máš pravdu :)... hory jsou pěkná věc. A jak vlastně dlouho Green Day posloucháš a jak si k nim přišla? Neboj a klidně se rozpovídej :D.
D: Tak :D To bylo takhle o letních prázdninách nebo vlastně spíš v červnu v roce 2009 když sem byla s mamkou babčou a dědou na Slovensku. Tak jedou se mi nechtělo jít ven, koukala sem na Óčko a hrála tam pěkná písnička (Know Your Enemy) :D hrála tam víckrát a začala se mi líbit. Prostě to byla rychlá a rocková písnička :D
Tim to všecko začalo. Pak jsem měla v hlavě jenom pana BJe, asi tak 2 měsíce.. pak jsem zavítala poprvé na chat k vám a získala jsem rozumSmějící se samozřejmě, dřív už jsem znala BOBD ale to mi bylo teprve 8 a to mě ještě hudba nezajímala :) Usmívající se

B: Tak to plně chápu, koho by taky v 8 letech zajímala hudba, že?:D A jak jseš na tom s oblíbeností členů kapely?:D
D: :D Jak řikam, jak jsem vás poznala, tak sem dostala rozum :D Beru je všechny stejně, přece jenom sou sice skvělí, dali mému životu konečně pořádný smysl :D ale nikdo pro mě není ten nejlepší :D každej má nějaký to svoje kouzloUsmívající se.

B: To je slovo Green Day odborníka :)! :D Inspirovali tě něčím?
D: Jo, začala jsem hrát na kytaru ale moc mě to zatim nechytlo. A pak taky hodně do kreslení.. kreslení portrétů a lidí Usmívající se dvíř jsem na to nikdy nebyla. To mi připomíná že se teď simík Mike dostal do stařeckého věku XDD

B: To jsou věci XDD. A co tě přivedlo k tomu založit si blog? :)
D: :D Víš že už ani nevim? Už ho mam něco málo přes 2 roky a to že sem jich měla asi tak přes 60 XDD pak mi ale tenhle přirost k srdci a mam ho do teďka. Pak sem to kompletně předělala na blog o Green Day, i když mi tam poslední dobou haraší na designu MCR :D Sem ráda že ho mamUsmívající se, protože když je nuda a není co jinýho dělat, tak aspoň můžu napsat něco na blog a hned je líp :D

B: S blogem jde život líp 8). A teď se přesuneme na diskuzi o fanoušcích typu "*kiss*, ten Billy Joe je klásneeej 8) :-*" co si o nich myslíš?
D: taková sem byla tak 2 měsíce.. pak mě to přešlo :) Stejně, nechápu je.. on jim ten rozum možná jednou dojde taky ale kolik vidim "fanynek" na facebooku třeba, je mi zle. "Mucq Mucq Mucq I love you Billie! You're my darling!" - to je zlej sen. Tak ale tohle je snad trochu problém každý skupiny. :/ Kolik lidí ani neví, kdo je Jason WhiteZamračený nebo tak.. ale to by se mělo vědět protože přece jenom je to součást kapely

B: Přesně tak, moje řeč:). Další otázka, kdybys potkala někde GD nebo někoho z nich co by si jim/mu řekla?
D: Co bych jim řekla? :D Asi.. no nejdřív bych se jich lekla :D a kddyž už bych přišla do stádia kdy by se dalo nějak mluvit.. tak bych jim asi řekla že jsou skvělí, ať jen tak dál pokračujou.. ať maji kupu dětí (co už maj XDD) Usmívající se fakt bych nevěděla co přesně.. je to těžká otázka :D

B: Jo máš pravdu, ráda dávám těžké otázky :) :D. A jak moc se ti líbil koncert? :)
D: :D báječnej.. nedá se popsat.. ale byla sem dost vzadu. No hold jsem pospíchala z Mariánek z lázní do Prahy, k tomu pro kámošku a pak se jelo.. přijelo se kolem 14ti hodin.. jenže jí to tak trochu víc vadilo (moc řvali Bůvolíci Pooh XD) no.. ale fakt nádheraUsmívající se.

B: Nejlepší zážitek života 8). Nějakou Green Day sbírku máš?
D: To joUsmívající se. Doufam že přijedou znovu :D .. Jo sbírku mam :D Obsahuje hoodně plakátů, malůvek a pak ještě 2 triček + kabelkou :D

B: To každý doufám, že s etady ještě zjeví :). A tvoje nejoblíbenější CD a song jestli je?
D: CDéčko.. tak jak se to vezme. Každý je dobrý a má nějaký chybičky.. ale asi to bude American Idiot :) Jinak písnička se opravdu nedá říct :D protože těch je přes 300 a jen jedna jediná to opravdu neni :D

B: Máš pravdu :D nedá se to vybrat, CD jo, ale song ne :D. Tak ot je vše, děkuji ti moc za rozhovor :) :)...
D: ok :) měj se fajn :D i když vlastně sem s tebou na chatu tak což XD

Rozhovor s Regenlief (0.4)

18. září 2011 v 14:07 | CarolC
interview.jpg picture by billiekablogB = Billie.ka = já (starý nick)
R = Regenlief

B: Ahoj, jak už je zvykem začneme naprosto začáteční otázkou. Jak se máš? Jaká je tvá přezdívka a kolik ti je let?
R: Zdrarec Billieka, no tak mám se docela dobře, nestěžuji siSmějící se Jinak jsem nedávno vstoupila do věku kdy už můžu řídit velkou motorku a pít alkohol v americeSmějící se ano správně je mi už 21, jsem staráSmějící se Jinak nevím snad o žádné mé přezdívce hmm na blogu jsem zapsaná jako Regenlief což je dosti zkomolené a hlavně jsem to napsala blběSmějící se ale jinak mi kamarádi říkají vopice, nechápuSmějící se

B: :D :D :D... Tak nás seznam s tím, jak dlouho Green Day posloucháš?
R: Hmmm klasika od vydání alba American Idiot, zaujal mě ten název a taky mě zajímalo kdože si to troufá nadávat Americe. Líbilo se mi to, ale taky mě hned dostal takový ten malý chlápek s tím úchylným pohledemSmějící se Po čase jsem si pořídila ostatní alba a pak jsem si říkala sakra vždyť ty písničky znám, jen jsem třeba nevěděla kdo je zpívá.No a prostě jsem se do nich bezhlavě zamilovala a trvá to do teď. Nemysli si že jsem šílená fanynka mám je ráda tím dobrým způsobem samozřejmě u mě je Tré jedničkaSmějící se

B: To už se tě teď ani vlastně nemusím ptát na tvého oblíbeného člena kapely XD. Nevadí, Trého stejně ještě probereme :D. Tak tedy, čím tě Green Day inspirovali?
R: To nemusíš, sama jsi mě správně nazvala "maniak pana Coola"Smějící se což s radostí přiznávámSmějící se. No a ta inspirace, hodně mi pomohli když jsem měla špatné období, asi to znáš a vždycky když mi není moc dobře tak oni mi náladu vždy zaručeně zvednouSmějící se. Mám ráda jejich styl, to jaké mají názory na americkou společnost a svět celkově, vědí co chtějí a za tím si pevně jdou. Tré správně řekl že nikdo jim nebude říkat co mají dělat, teda prý až na jejich holkySmějící se Green Day jsou pro mě jako, hmm ani nevím jak to vysvětlit je to prostě součást mého života, bez který si to tady nedokážu představit.

B: Jo máš pravdu :D... znám to :D... máš blog, vzpomínáš si v jaké chvíli tě napadlo založit si blog? Jak dlouho ho máš? Baví tě stále blogovat?:D
R: No ani sama nevím, založila jsem si ho tak nějak abych se podělila o své znalosti o Green DaySmějící se a taky mě štavalo jak lidi psali na blogy špatné informace třeba to byly úplný slátaniny, no prostě to bylo na trucSmějící se asi proto, nooo blog mám snad už od roku 2006? Myslím, dlouho jsem na něm nedělala, teď mě to zase chytlo, baví mě to, hlavně přidávat věci co nikdo jiný nemáSmějící se já se s tím pak můžu pochlubit Jinak můj blog je www.dominatedloveslave.blog.cz.Smějící se Ááááno, přednostně je to věnováno panu CooloviSmějící se. Soráč za tu reklamu, ale když už jsme u těch blogů, však víšSmějící se.

B: Znám XDDD... Kdyby jsi potkala někoho z kapely potkala (dejme tomu třeba Trého XD zcela náhodou XD) co by jsi jim/mu řekla? :)
R: Zrovna Trého? Čistě náhodou? ....Ježiši kriste! Nevím asi bych zdrudla až na prdeliSmějící se. Pokoušel by se o mě infarkt miokarduSmějící se. Né tak v klidu a vážně..... asi bych ho požádala o fotečku, hodně moc foteček a řekla mu jak moc pro mě znamená a že je skvělej bubeník a úžasnej človíček a že ho moc moc mám ráda a strašně ho obdivujuSmějící se, možná bych taky myslela na něco jiného, ale oba jsme přeci zadaní žeSmějící se.

B: Oh girl XD... ty máš nápady XDDD... A co na koncertě. Ne/byla jsi? Proč? :)
R: Muháá proč ne...Smějící se Jo byla a byl to kurva nářez jako svině, 1. sekce, přítel posloužil jako sedátko, takže i když jsem stejně malá jako Tré tak jsem vidělaSmějící se absolutně dokonalé, vidět jako prvního Trého několik málo metrů ode mě, byla jsem v sedmém nebi, představ si fanynky Beatles....Smějící se Bylo to ani nevím jak to říct, splnil se mi sen, na živo vypadají stejně dobře jako na fotkáchSmějící se a ještě líp. Prostě skvělý, čekali sme tam od půl druhé v horku a za cesty jsme se rozčilovali s navigací a parkovné bylo za čtyři kýlka tak to musím říct že to stálo za toSmějící se. Jen škoda že Tré nezazpíval, ale jinak sakra ženská co ti budu povídat však víš všici kluci jsou naprosto úžasný. Prostě Time of my life...

B: Věřím, že pro každého to byl ten nejlepší zážitek v životě :). Napadá mě. Tvůj přítel ví o panu Trém? XD
R: Stoprocentně byla to událost století... No tak nějak ví že mám Green Day ráda, on tam jel jen kvuli měSmějící se. Hodnotil to slovy že docela válej, ale moc neskotačil, teda když jsem mu seděla za krkem tak to asi nešlo, ale samozřejmě neví že mám ráda Trého, doufám, že se to nedozví, ach bože!Smějící se

B: No to sežene číslo na Trého, zavolá mu a všechno mu to vyzvoní! XD... Blbej dotaz, ale zeptat se musím :D. Máš ráda jen Trého nebo celou kapelu? :D
R: HAHASmějící se Samozřejmě že všechny kluky, i Jasony, ale Tré má v sobě něco šibalského, prostě se jen na něj koukneš a úplně tě dostaneSmějící se. A mám ráda ty jeho voloviny, neuvěřitelný chlap!Smějící se Je to magor a já taky, a myslim si že ta jeho kůča musí být taky na hlavu, jinak by s ním asi nevydrželaSmějící se

B: Prý HAHA XD. A co nějaká GD sbírka? Vlastníš? Myslím tém originální cd, plakáty, trička... však víš ;D.
R: no vlastním všechny CD Green Day v podobě nelegálně staženo a vypálenoSmějící se ale mám origošku Bullet in a Bible, tu jsem tenkrát vyhrála v Bravo Girl!Smějící seSmějící se dva velké plakáty a sexy fotku bobana u postele. no a taky mám úžasné triko GD s Glorii, to jak má kanici za krk, jinak co se týče cd, tak samozřejmě že si pořídím, zatím jdou mé finance jiným směremSmějící se.

B: Ta fotka je hlavní :D... A jaké je tvé nejoblíbenější CD?
R: Bez té fotky by to ani nešloSmějící se .....No to se těžko řekne, každá deska je vlastně něco jedinečného, každá mluví o něčem jiném od sadomasochismu, masturbaci a braní mekkých drog, až po problémy dnešního světa a politikuSmějící se což si myslím Green Day obsáhli už spoustu témat ke zpěvuSmějící se. Samozřejmě, díky American Idiot jsem je začala poslouchat, ale mám ráda všechny, ale kdyby ses mě zeptala jakou desku si teď chceš poslechnout, tak Insomniac asi tu mám z těch starých (před AI) nejraději, je tam spousty úžasných písní, sice samotné album trvá něco přez půl hodiny, ale já ho žeruSmějící se je to rychlé a naprosto skvěle odvedená práceSmějící se.

B: Wow, ta otázka s tím co by si člověk zrovna teď chtěl poslechnout není vůbec špatná :D. Asi to popužiju do dalšího rozhovoru :D. Jinak Insomniac je dobrá volba, takové Bab´s Uvula Who 8). A jaké máš další oblíbené interprety kromě Green Day?
R: No vidíš jak ti poradímSmějící se. Mááš recht je to takové agresivní Geek stink breathSmějící se. Takže k jiným interpretům, je toho docela dost, takže samozřejmě i Network a Foxboro Hot Tubs no žeSmějící se Jinak: Ramones, The Clash, Rammstein, Billy Idol, Iggy Pop, Within Temptation, Blind Guardian, Hammerfall, SKA-P, Guano Apes, 30 Seconds to Mars, AFI, Marilyn Manson, z těch českých asi jen UDG, Divokel Bill a Totální nasazení, v poslední době ujíždím na The Doors- sestra je nenávidí, tak je s ní prudímSmějící se ale i když poslouchám spíše rock miluju Viennu Teng, což je taková úžasná slečna co hraje na klavír a má skvělý hlas, nebo taky hudbu Howarda Shorea- hudba k Pánovi Prstenů kdyby někdo nevědělSmějící se.

B: Jej, tak tomu se říká výběr! :)... To je asi tak vše s mýma otázkama. Nezbývá mi tedy teď nic jiného než ti poděkovat za rozhovor. Děkuji a měj se pěkně :)
R: Si myslim!Smějící se Taky ti moc děkuji že sis udělala čásek, adios!Smějící se A hodně štěstí ty mizeroSmějící se.

Rozhovor s Rafililií (0.3)

18. září 2011 v 13:45 | CarolC
interview.jpg picture by billiekablogB = Billie.ka (já, starý nick)
R = Rafililie

B: Ahoj :). Tak tedy začneme. Nejdřív ty počáteční a naprosto nudné otázky. Jak se máš? Kolik ti je let? Pocházíš z daleka?:D
R: Mám se skvěle, navázala jsem svůj první vztah v životě. Dokonce miluje Green Day, takže borecSmějící se ale jo jinak dobrý. Je mi téměř 15-v lednu. Jsme z Prahy 4.

B: Tak to ti gratuluju :). A jak dlouho už jsi vlastně jejich fanynkou?
R: Ty jo... Asi si rekneš, že jsem taková ta trapná čtrnáctka, co si jich všimla, až když vydali 21st Century, ale bude to přesně rok. Myslím, že to bylo právě v září, co jsem na Očku slyšela 21 Guns.

B: Když už soudím, tak né podle toho jak dlouho je člověk poslouchá, ale podle toho jak je vnímá :D. Ale pravda. že moc dlouho to není :). Já je poznala někdy půl roku po vydání AI :D. Takže pokud chápu dobře, tak se ti začli líbit potom co jsi uviděla jejich klip v TV? :)
R: Měla jsem puštěný Očko na počítači jako clonu a najednou slyším 21 Guns a koukám na to-Green Day. Upřímě?! Před tím, jsem si myslela, že Green Day jsou takoví ti pánové v letech typu AC/DC, starý, sotva choděj, vůbec jsem neznala charakter kapely, ale měla jsem v podvědomí jejich existenci a písničky. Jestli mě chápeš, takový ten pocit, že je znáš od narození.

B: Ano, to chápu. Také mám takový ten zvláštní pocit, že je znám od narození. Ostatně :D... když jsem je viděla poprvé, myslela jsem si něco o namyšlených puberťácích co chtějí s nasraným songem změnit svět XD. Ale při LIVE 8 se to nějak zvrtlo XD. Tak tedy. Čím tě inspirovali? Hraješ třeba na kytaru?
R: Udělali ze mě ÚPLNĚ jinýho člověka... Nemyslím jenom styl oblíkání, hudby atd... Ale (jak mi už řeklo hodně lidí) jsem víc svá, neměním názory, jako hodně lidí jenom proto, abych se někomu zalíbila. Na kytaru jsem nejdřív začala hrát díky Avril Lavigne (což s tím taky souvisí, protože dřív, jsem to nikomu moc neříkala, že jí mám ráda, ale právě kvůli Greenům mi to už vůbec nevadí, si vyslechnout kecy jiných...) nicméně, když jsem slyšela Good Riddance, řekla jsem si, že to musím umět. A takhle to šlo dál přes Wake me up, Last Night on Earth a tak. Kdybych se o nich nedozvěděla, plácala bych se pořád u tří akordů. Jenom díky té motivaci, že hraju to, co Billie Joe teď zvládám i Jesus of Suburbia a jiné. Díky...

B: Tak to je určitě moc dobrá změna :). Taky nemám ráda takové lidi co dělají jen věci, aby se líbili ostatním :/. Vydáme se k další otázce. OK? Vlastníš blog? Nevlastníš? Proč?
R: Mám blog. www.greendayrulez.blog.cz, Začala jsem na něm dělat až v září, takže tam nejsou moc žídný články, spíš doplňuju průbežně fotky a samozřejmě HOT NEWSUsmívající se

B: A konečně zase někdo kdo posílil řady Green Day blogů :D. Přejdeme na další otázku :). Co si myslíš o těch fanoušcích, kteří upřednostňují jen jednoho člena kapely, protože je tak "klááásnej"?
R: Myslím, že takoví lidé nejsou fanoušci kapely, ale Billieho (Trého)... Nehodlám o sobě tvrdit, že do něj nejsem absolutně zblázněná, ale přeci jenom mě spíš zajímá Green Day jako celek. Samozřejmě, proč nemít svýho "idola" /sex boha nebo jak se mu ještě říká. Jde jenom o to, netvrdit, že jsem děsná punkerka a poslouchám Green Day. Navíc, jde hlavně o nějaký tvůj vnitřní pocit, jestli se cítíš jako dobrý fanoušek, nebo jestli jsi prostě zabouchlá do čtyřicátníka. Já ty lidi úplně neodsuzuju, ale zase to nemusí cpát všem, na všech forech.

B: Ano, to je určitě normální mít idola, ale být posedlá někým. To už je úplně něco jiného. A kdyby jsi je potkala. Nebo jednotlivého člena z nich. Co by jsi jim asi tak řekla? Zajisté poprosit o autogram by bylo dobrou volbou :D.
R: Napíšu ti spíš, co bych CHTĚLA říct, protože je mi úplně jasný, že bych se nebyla schopná ovládat, kdyby se to staloSmějící se. Pokud bych potkala všechny tři, řekla bych, že obdivuju jejich přátelství. Jestli Trého, bylo by to asi něco v tom smyslu, že jeho styl bubnování je tak osobitý, že ho poznám i bez zbytku písničky (což je pravda, přijde mi hodně charakteristický). Jestli Mika... To je největší borec! Všichni ostatní basáci mají dva hmaty za písničku a Mikovi ty prsty prostě jedou! Snažila bych se mi tohle nějak vyjádřit. Billie? Poděkovala bych mu za hudbu, kterou hraje-za to, co ze mě udělal. Následně také za motivaci, kterou mi dal nejenom v hraní na kytaru.

B: Něco takového by se dalo říct třeba na koncertě, kdyby tě vzali někdy na stage :). Byla jsi na koncertě?
R: Samozřejmě! A dokonce překvapivě blízko na to, že jsem tam přišla 2 hodiny před otevřením.

B: Taky jsme byli celkem blízko. Hned naproti molu asi dobrý 1,5 m od hrazení. Tos tam šla celkem pozdě :D. My tam vysedávali od půl 10 a pak nás tam u bchodu dost lidí předběhlo :o/... Jaké máš dojmy z koncertu? :)
R: Dojmy?! Já mám dojem, že o bylo naprosto luxusní! Asi tomu i hodně pomohl ten fakt, že jsem byla ve druhý/první řadě u toho vysutýho podia. Líbilo se mi, že to udělali taky trošku jiný, než třeba u ostatních koncertů. Např, ta česká vlajka na logu GD jestli víš, nebo Prague is better than Germany. Ovšem nejvíc mě dostalo "Díky moc!", tím mě fakt překvapil! Docela mě mrzí, že nehráli Welcome to paradise a taky to, že holky, který vybral na Are we the waiting a potom na Knowledge stály vedle mě... Ale to sem úplně nepatří, jde o náhodu. A pamatuješ si na ty lidi, co šli do areálu asi půl hodiny před náma? To byl VIP z Ameriky. Příde mi dost nefér, že jsou lidi, který tam stojej od rána, a pak se do tý první ani nedostanou... Whatever, koncert sám o sobě byl skvělej! (I guess you did have the time of your life...)

B: To byli ti VIP? Oni už ráno tam bloudili nějací od GD štábu a ptali se tam přes brány jestli tam je někdo z Idiot Clubu, že by je pustili. A ano, je to dost nespravedlivé! :/ A jaké jsou tvé oblíbené hlášky od kluků? :)
R: Tré u mě boduje s "I'm the finger fucker", "I can suck my own" nebo taky "never jack off a cactus, 'cause you'd only hurt your hand...and the cactus' feelings..." . To první v tom interview, to jsem málem umřela smíchySmějící se. Mike mě dostal "Putting that song on our record was the the most punk thing we could do" o Good Roddance. Billie a jeho "You know" je legendární, ale naprosto nejlepší je "Awesome as fuck!" i když to píše akorát na twitteru, myslím, že se to hned dostane všem fanouškům do podvědomí.

B: Y Know je jasné XDDD. A jak jseš na tom s originálama CDéček?:)
R: Mám American Idiota a 21st Century Breakdown. Na Vánoce bych to chtěla rozšířit o Dookie a narozeniny pomůžou k Warning/Nimrodovi.

B: Tak to ti přeju ať svižně pokračuješ v rozšiřování sbírky :). Co posloucháš za jiné interprety kromě Green Day? :)
R: Nejvíc po Greenech poslouchám Sum 41, ty vážně miluju. Trojku mi doplňuje Avril, která se mi prostě vryla do duše. Zbytek je: Katy Perry, Billy Talent, MCR, Bon Jovi, Ac/DC, Ozzy Osbourne/Black Sabbath, Ramones, The Clash, Blink 182, Aloha From Hell, Kabát, Simple Plan... Jasně že poslouchám Foxáky a The Network. Ty mám hodně ráda, hlavně The Network, do těch jsem se zamilovala.

B: Také mám právě raději Network než Foxáky :D. To je asi všechno k mým dotazům. Děkuji ti za účast a měj se pěkně ;).
R: Taky díkyUsmívající se A užij si Stand Up To Cancer, už se nemůžu dočkat!Usmívající se

Rozhovor s Look (0.2)

18. září 2011 v 13:34 | CarolC
B = Billie.ka (já - starý nick)interview.jpg picture by billiekablog
L = Look

B: Zdravím tě. Začneme tedy první otázkou. Ok? Kolik ti je let a jak se jmenuješ?
L: AhojkyRozpačitý Jsem Monika a je mi 15.


B: To už je pěkný věkUsmívající se . Prozradíš nám nějak krátce, kde jsi Green Day objevila a jak dlouho je posloucháš?
L: RozpačitýNo, GD poslouchám tak od svých 10. Sestřenice vyhazovala nějaký starý CD a mezi nimi bylo i album Dookie. No a já sem jí právě tohle album zabavilaSmějící se. Sice jsem v rádiu slyšela jejich písničky z American idiot,ale nějak jsem je neregistrovala. Ale potom, co jsem zjistila, že tyhle písničkyRozpačitý jsou od stejné skupiny od které mám album Dookie, tak jsem je registrovat začala a začaly se mně hodně líbitRozpačitý !! No a už to byloMrkající Sehnala jsem si zbývající alba, učila jsem se texty nazpaměť (a pořád si je pamatuju Rozpačitý ) Taky jsem se začala oblékat do punkrocku,malovat linky atd..... Jsem strašně ráda,že jsem GD objevila,protože mi to hodně dalo !! Sice se to někomu může zdát divné, ale je to pravda !!!!! Usmívající seMrkající


B: Zajímavá storySmějící seUsmívající se, také mi do života dost dali. Inspirovali tě nějak? Třeba, že jsi se začala učit hrát na kytaru?
L: To víš,že inspirovaliSmějící seSmějící se na kytaru jsem se hrát neučila, protože na kytaru jsem už uměla Ale naučila jsem se hrát jejich písničkyMrkající. Taky jsem zkoušela hrát na bubnyRozpačitýRozpačitýRozpačitý A u zkoušení jsem přestala - tak něco malinkýho bych možná ještě zahrála, ale to je tak všechnoSmějící seSmějící seSmějící se Zkoušela jsem složit pár písniček, který byly mimochodem děsný, takže no comment !!!!Smějící se Taky jsem "vyráběla" pár prezentací, videí atd....Rozpačitý

Juj, jsem se nějak rozepsalaSmějící seSmějící seSmějící seSmějící se Promiň Usmívající seUsmívající se


B: Neomlouvej se. Však to je dobře, že si se rozpovídala. Tak pojďme k další otázce.
Určitě se zajímáš o celou kapelu, ale máš nějakébo oblíbence? A proč?
L: Mám oblíbence a je to TRÉ ♥ !!!! Mám ho ráda od začátku..Beru ho nejenom jako skvělého bubeníka, ale podle rozhovorů,videjí z koncertů atd. ho beru taky jako skvělého člověka - optimistu, člověka,co nezkazí žádnou srandu !!! Je to taky pěknej chlap - můj idolRozpačitý Ale bez Trého,Mike ani Billieho by to nebylo GD takže je mám ráda všechny. Každej je jedinečnej,ale Tré má prostě něco, co mě přitahuje. To něco asi Billie ani Mike nemajíRozpačitý Ale jen pro mě Mrkající


B: Wow! Tak konečně někdo, komu se líbí Tré :). A co si myslíš o těch fanoušcích, kteří upřednosňují pouze jen jednoho člena a zbytek kapely ani neregistrují?
L: Takový fanoušky nemám ráda. Takový fanoušci jsou trapní. Je kravina aby říkali, že poslouchají GD když ani neví jak se jmenuje bubeník nebo kytarista.No většinou jsou to takový ty puberťačky co "lovískujou" jen BilliehoSmějící seSmějící seSmějící se. Taky nemám ráda fanoušky,kteří říkají že poslouchají GD a přitom znají jen ty písničky z rádia a vůbec neznají ani jedno album. A když se potom takových fanoušků zeptáš na podrobnosti tak jen blbě čumí a aby se neztrapnili tak tě pošlou do prdKřičící..Nejlepší je takové fanoušky ignorovat..
Když poslouchám skupinu,tak celou,ne jen kvůli jednomu členovi a taky se o ně aspoň trochu zajímám,ne???B: S tímto názorem více než souhlasím :). Teď mě napadá. Máš blog?
L: To jsem ráda že aspoň někdo Smějící se
Blog nemám a ani ho neplánuju,protože na internetu je blogů spousta, na všech jsou skoro stejný informace a ještě většinu blogů dělají ty blázniví puberťačky.Chodím jenom na dva blogy který mám ráda a jsou super.A to je ten tvůj a Magnumky MrkajícíRozpačitý Jo a taky samozřejmě chodim na oficiální stránky Green Day a taky Green Day Authority Rozpačitý


B: Děkuji ti za pochvalu i za Magnumku:). A teď, na koncertě, byla si? ;)
L: Není začMrkající
Jasně že bylaSmějící se Sice ve druhé zóně,ale i to se počítáRozpačitý Koncert byl naprosto BOŽÍ !!!!!!! Můj první velkej koncert a vůbec nezklamal - naopak - předčil všechna moje očekávání. To, co potom psali recenzisti mě nezajímá. Recenze zásadně nečtu. Důležitý bylo jestli se to líbí mě a ne nějakýmu chlápkovi co napíše první kravinu a bere za to prachy !!!!!!!! Shrnu to - KONCERT JEDNA VELKÁ NÁDHERASmějící seSmějící seSmějící se a skvělý okamžiky - třeba zpívání a taneček Trého ♥♥♥ Billie a tampón,Billieho výtlemy a poděkování : Díky mocSmějící seSmějící se nebo taky jak Mike zvedal flašku s pivem a kývl, jako že mu chutná atd......Smějící seSmějící seSmějící seSmějící seSmějící se Jsem taky ráda že hráli starší songyRozpačitýB: Jejich koncert bylo to nejlepší co se mi v životě přihodilo :D. Přejdeme k další otázce :). Kdybys měla v životě šanci je potkat, co by si jim řekla?
L: U mě je to to stejné Smějící seSmějící se Nooooo Tak to asi nic, protože bych byla tak vyklepaná že bych z nervů nic nevymyslelaSmějící seSmějící seSmějící se. No a kdybych měla nějakou tu světlou chvilku tak bych si s nimi chtěla rozhodně popovídat o hudbě, GD, Foxboro Hot Tubs,The Network a takRozpačitýRozpačitý taky bych jim určitě řekla, že jsou super a ať hrajou dál. Rozhodně bych se snažila neříkat kraviny typu já tě tak miluju (na trého) a podobně Smějící seSmějící seSmějící se


B: :D :D :D. A oblíbené album... máš :)?
L:Smějící seSmějící se Nedá se říct oblíbené,protože mám ráda všechny. Každé album je super - něčím jiné. Ale tím prvním pro mě bude vždycky Dookie, protože díky tomuhle albu jsem je objevilaMrkajícíMrkající


B: To jo, čekala jsem to :D. Já mám hrozně ráda Insomniac v poslední době :). Dáme se na další otázku, ok?:D Jaké máš další oblíbené interprety :)?
L: Insomiac je taky super!!!!Mrkající jako každý!!Smějící seSmějící se ...Jo jdem na niMrkající
Jasně mám ráda i jiný skupiny, ale jasnou jedničkou jsou GDSmějící seSmějící seSmějící se
Tak poslouchám převážně rock a miluju finskou hudbu jako The Rasmus, HIM , Negative, Lovex atd…….. Těch skupin je mnohem víc, takže je nebudu vypisovat všechny,to by bylo na dlouhoSmějící seSmějící seSmějící se

Jinak mám ráda Three Days Grace, Hoobastank, Ozzy Osbourne,některé staré rockové kapely, taky Foxboro Hot Tubs a The Network.. Billy Talent taky nemají špatný písničky . Takový začínající kapely psat nebudu, protože to stejně asi nikomu nic neřekneSmějící seSmějící seSmějící se


B: Tak je nepiš, když nechceš :D. Já tě nenutím :D. Jdeme tedy k poslední otázce. Máš nějakou oblíbenou hlášku od GD? Jakou? A proč? :)
L:Smějící seSmějící se Nemyslim to špatně,ale bylo by to asi fakt zbytečný!!RozpačitýRozpačitýRozpačitý OK, jsem připravenáRozpačitýRozpačitýRozpačitý
Hlášek mám oblíbených hromaduSmějící seSmějící seSmějící seSmějící se Ale zrovna mě napadá jeden "citátek" od TréhoSmějící seSmějící seSmějící se "Life is like breakfast you just mix all ingredients cause in your stomach it will all come together." - dá se říct moje mottoRozpačitýRozpačitýRozpačitý Už ani nevím kde jsem to četla a ani nevím proč se mi to líbí, ale prostě se mi to líbíSmějící seSmějící seSmějící seSmějící se

B: Jo, tak tahle je dobráSmějící se. Jinak bych ti chtěla poděkovat za rozhovor a měj se pěkněMrkající ...
L: Si myslim Smějící seSmějící seSmějící se
Nemáš vůbec zač, ale spíš ti poděkuju já za to, že jsi to vydržela a promiň za trochu delší odpovědi, ale jak rozepíšu tak je težký přestatRozpačitýRozpačitýRozpačitý Měj se moc krásně a ať máš hezký zbytek prázdnin…AhojkyRozpačitýRozpačitýRozpačitýSmějící seSmějící se

BTW: Mně se nemusíš omlouvat :). Já se ráda dovídám věci od odtatních fanoušků :)

Rozhovor s Terkou (0.1)

18. září 2011 v 12:50 | CarolC
interview.jpg picture by billiekablogB = Billie.ka (tedy já) btw - ještě můj starý nick...
T-N = Terka-Ness


B: Takže začneme nějakým úvodem. Jak se jmenuješ? Kolik ti je?
T-N: Čau Billí Usmívající se Jmenuju se Tereza, jsem z Ostravy a je mi 16.

B: Ne/máš blog? Proč?
T-N: Blogy už nedělám. Tak před dvěma lety jsem jich pár vlastnila, ale měla jsem jednu dobu od Green Day menší pauzu, takže jsou všechny pryč. Možn to je dobře, protože bych teď na to absolutně neměla čas. Navíc, blogů o Green Day je dost a když neberu v úvahu tvůj blog a blog od Magnumky (na jiné mimochodem nechodím Usmívající se), na všech jsou v podstatě stejné informace.

B: Kde jsi poprvé narazila na Green Day a jak dlouho je posloucháš?
T-N: Poslouchám je přibližně od osmi, devíti let... Poprvé jsem je viděla v telce, možná v ESU, které klidně mohla ještě uvádět Pergnerová, nebo snad ještě dřív?... to ti přesně z hlavy neřeknu, ale zafixované jsem je měla ještě před American Idiot erou no, sehnala jsem si International Superhits a už to jelo... AI erou se to ve mně všechno ještě prohloubilo. Byla to jedna velká euforie, kdy následovalo nabarvení se na černo, oblíkání se do punk-rockového stylu, linky pod očima až k lícům (Smějící se)... No vypadal jsem tak, že se za mě mamka styděla.Smějící se Jenže mně to přišlo děsivě cool, připadala jsem si, že ze mě de respekt, no byla jsem ještě "malá"... Tahle era mi dala hodně co do života, byl to takový rozjezd všeho, co teď dělám.

B: Co pro tebe Green Day znamenají?
T-N:Strašně moc. V mém srdci zabírají opravdu velký kus místa... Mohla bych to přirovnat k nějaké sladkosti... Nemusíš ji mít, vydržíš bez ní ,ale když dostaneš tu chuť, začnou se ti zbíhat sliny, nejde si kus neulomit. Takže když já dostanu chuť, musím si je pustit a je mi jedno, že klepou sousedi i z okolních domů... Ne, je to závislost... určitá droga... Máš i absťáky... Takže Green Day jsou pro mě opravdu srdcovka a nedokážu si představit, že by nebyli...

B: Je jasné, že se zajímáš o všechny členy kapely stejně, ale třeba máš nějakého člena, o kterého se zajímáš víc. Jaký to je? A proč?
T-N: MIKE MIKE MIKE a ještě jednou MIKE.Smějící se Ten chlap mě šíleně přitahuje... Jak mluví, jak se pohybuje, jak vypadá... Pro mě je to sexuální ikona, vždycky jsem měla trošku zvrhlejší vkus, nikdy jsem neměla ráda ten typ přeslazených rádoby ,,chlapů" ... To ne...
Jasně, Bídžej a Tré... Tím sem si taky prošla. Zezačátku jsem měla ráda Billieho, potom Trého, ale Mike... Toho se držím nejvíc. Ale jsou skupina... Jeden bez druhého a druhý bez třetího by nebyli Green Day, takže je beru jako celek... Ale ten Mike... Má prostě něco do sebeSmějící se

B: Osobně nemám ráda takové fanoušky, kteří mají rádi třeba jen Billieho a ostatní členové a možná i kapela je celkově jinak nezajímá. Co si o takových fanoušcích myslíš ty?
T-N: Souhlasím s tebou,poslouchat je jen pro vzhled jednoho z nich a nezajímat se o zbytek, je to divné, ale většinou to jsou takový fanoušci, co o nich po půl roce nebudou vědět, protože na óčku přestanou hrát 21 Guns. Nemám je ráda a zároveň je ignoruju... Taky jsem nevěděla, že u GD vydržím tak dlouho a lidi, kteří je dlouho poslouchali si o mě mohli myslet to samé. Myslím,že ty ani já se s takovýma lidma bavit nemusíme, jsme na čem jsme a řídíme se sebou.Usmívající se

B: Byla jsi na koncertě?
T-N: Tohle téma moc nezmiňuj, pokud nechceš, abych brečela.Smějící se ... Ne, nebyla a sere mě to tak, že bych i skočila z okna, abych tam mohla být. Jak se říká "no money,no funny" a já jsem zrovna při penězích nebyla a mamka se zatvrdla, že prostě ne, ať si na to vydělám. Já spoléhala na to, že ji obměkčím, ale prdlajs... Takže jen čtu recenze, koukám na fotky a videa a smutně sedím... Ale podle všeho co jsem slyšela a přečetla, si lidi,kteří tam byli koncert užili, takže věřím, že se pánové vrátí a já je konečně uvidím. Usmívající se

B: Kdybys někdy v životě potkala někoho z Green Day, co by si jim řekla?
T-N: Nevím, jestli bych se na něco zmohla, protože bych asi byla docela vyklepaná,že je mám takhle blízko, ale pokud bych byla v dobrém rozpoložení, rozhodně bych nemlela sračky, ale snažila bych se jim asi říct, že jsou skvělí, že je obdivuju... Možná kdyby to byl Mike, nenápadně bych prohodila "jů ár very sexy" (ale to oprabvdu potichuSmějící se) a tím by to haslo... Žádné vezmeš si mě, nebo dej mi pusu... Toho musí mít plnou prdel...Smějící se

B: Máš své oblíbené album?
T-N: Mám a je to Nimrod... Už jen proto, že tam je The Grouch (která mimochodem už tři roky vede mou pomyslnou hitparádu Terčiných nejoblíbenějších Green day songůSmějící se) To album má v sobě víc než se zdá... Můžu si ho kdykoliv pustit s tím, že mě nikdy neomrzí... Je to srdcovka... Jsou tam ještě děcka, ale zároveň už chlapi... Takový přelom... Z undergroundové kapely se stává velká a komerční (co si budem nalhávat,jsou komerční..Usmívající se) kapela... Takže nej albem je Nimrod... Mám ráda všechny alba, ale mám to stejný jako s MikeymUsmívající se

B: Určitě také posloucháš jiné interprety. Jaké?
T-N: Asi se ti to bude zdát divné, ale já hodně poslouchám reggae,d´n b a tekno... Z punk-rockových kapel si už v podstatě neposlechnu nic, jenom GD, protože oni mě provází a budou provázet celý život... Nikdy nestrhnu plakát, nikdy je nesmažu z počítače...
A co se týče těch jiných interpretů... Tak Bob Marley, Damian Marley, Julian Marley, Manu Chao ,Shy Fx, Aphrodie, Prodigy, Pendulum... Nebudu tady psát Ostravské a vůbec soundsystemy a kapely, které nikdo nezná, ale z těch známých asi to, co vidíš Usmívající se

B: Teď zrovna mě napadá nějaká jejich oblíbená hláška. Máš nějakou?
T-N: "Yeah, good idea,chocolate milk,BITCH!"Smějící se ... Ten kec se mi vryl do hlavy a ne a ne ven... Je to strašná hovadina, ale Tré prostě zaperlilSmějící se...

B: Děkuju ti moc za rozhovor a měj se pěkně Usmívající se
T-N: Já ti děkuju, že jsi vyslechla takového magora.Smějící se ... Tak se měj moc hezky a užij si prázdniny...Čaaaau Usmívající se
 
 

Reklama